Tūninga aksesuāri  
   
 
 

augusts 2016

 

Tūninga aksesuāri
Priekš kam ir nepieciešami vējsargi un motora pārsega deflektori,
ko iesākt, ja ir nosvilis aizmugurējais stop-signāls
un kā pagatavot kafiju, neizkāpjot no mašīnas

 
 

Kādiem tūninga aksesuāriem ir vislielākais pieprasījums, cik aptuveni tas maksā, un kā pareizi to lietot par visu to mums pastāstīja uzņēmuma ALPO Tuning pārstāvji.

No prakses: visbiežāk auto īpašnieki meklē vējsargus. Skaistumam? Ne gluži. Lielākai mūsdienu automobiļu daļai nav ūdens noteku, tāpēc pietiek lietus laikā atvērt logu un rezultāts būs šāds.

Ūdens durvju kabatās nav tas trakākais. Sliktāk ir tad, kad tiek pielietas stiklu pacēlāju pogas, kuras atrodas uz roku balstiem. Rezultātā tās ātri pārstāj darboties.

Vējsargi parasti ir pieejami 99% automobiļu, kuri ir sastopami uz mūsu ceļiem. Cena 14...40 Euro. Tos ir iespējams uzstādīt patstāvīgi.

Starp citu, jūs zinājāt, ka vējsargi kā aksesuāri parādījās jau pagājušā gadsimta 30. gados? 1950...1960. gados ASV šajā sakarā bija īsts bums: vējsargi no utilitāras ierīces pārvērtās par modernu dekora elementu.

Sīkāk par to lasiet šeit:
http://car-use-blog.eu/lat/?p=2844

Tas, ko pie mums sauc par motora pārsega deflektoru, arī ir nācis no Štatiem, kur šīs ietaises nosaukums ir bug shield / air deflector u.t.t.

Tā būtība ir zināma: šis aerodinamiskais deflektors pārvirza gaisa plūsmu. Rezultātā tas, kas lido virsū motora pārsegam un vējstiklam, pārlido pāri jumtam. Te ir acīmredzama aizsardzība pret netīrumiem un atlauzumiem. Maksimālais efekts tiek panākts, braucot ar ātrumu 70 km/h un vairāk.

Ierīces cena 45...70 Euro, un ir pieejami deflektori 250 visizplatītākajiem auto modeļiem.

Ja nedarbojas aizmugurējais stop-singāls, nevarēs iziet tehnisko apskati? Bieži mēdz gadīties tā, ka stop-signāls nav izjaucams un iekšpusē nav nomaināmas spuldzes. Ko iesākt? Viens no variantiem pasūtīt oriģinālo detaļu, taču tas ne vienmēr ir lēti.

Šodien tiek darīts vienkārši: atlodē stop-signāla korpusu un ievieto tajā, lūk, šādu gaismas diožu lentu. Izmaksā lētāk un arī tehniskajā apskatē nerodas problēmas.

Daudzi auto īpašnieki izmanto gaismas diodes salona apgaismošanai un citiem mērķiem. Deg spožāk, nekā štata spuldzītes, bet enerģijas patēriņš - mazāks.

Kur universālī visbiežāk tiek pārvadāti suņi? Pareizi, bagāžniekā. Tikai dzīvnieks ne vienmēr grib tur sēdēt un nāk paciemoties uz salonu.

Lai tas nenotiktu, ir izgudrotas speciālas viegli montējamas ierīces, kuras saliktā veidā ir diezgan kompaktas. Cena sākot ar 30 Euro.

Izbraucienu uz dabu cienītāji, kā arī tie, kuri brauc tālos braucienos, bieži vien interesējas par somām-ledusskapjiem, vārīšanas ierīcēm u.c. Kā ar pilnvērtīgu kafijas aparātu? Ir pieejami arī tādi.

Darbojas no 12 V, jauda 170 W: vidēja, portatīvā datora, uzlādēs pārveidotāja līmenī.

Interesanta ierīce, pēc kuras ir liels pieprasījums ziemas periodā. Tā ātri atkausē apledojušo vējstiklu, atbrīvojot no nepieciešamības to skribināt. Cena sākot ar 45 Euro.

Mūsdienu automašīnām bieži vien ir neliels klīrenss. Vai ir iespējams to kaut kā palielināt? Ar šādām ierīcēm tas ir izdarāms. Tiesa gan, uz savu atbildību: tehniskajā apskatē ar to var netikt cauri.

Protams, ka tik īsā apskatā nav iespējams uzskaitīt visu, jo starp vairākiem tūkstošiem preču ir atrodams viss, kas tikai var noderēt: jumta bagāžnieki, sporta filtri, papildus optika, specsignāli un daudz kas cits.

Detalizētāku informāciju var saņemt SIA ALPO-Tuning veikalos, zvanot pa telefona numuriem 6760 1074, 2924 1089 Rīgā, 6348 8038 Liepājā, rakstot uz e-pastu alpo@apollo.lv vai kompānijas Interneta mājas lapā www.alpo-tuning.lv

sagatavots: brauc.com; car-use.lv