Sistēma INA UNIAIR®
Schaeffler Group izstrādājumi

 
 
 
 

Pateicoties 1146 reģistrētiem patentiem, vācu gultņu un automobiļu komplektējošo elementu ražotājs Schaefer Group ieņēmis 5. vietu patentu pieteicēju sarakstā, kuru ik gadus publicē Vācijas Patentu un Tirdzniecības Zīmju birojs. Šajā sarakstā 747 patenti saistīti ar Schaefer Technologies GmbH & Co. KG, kas ražo INA un FAG markas gultņus, bet 399 patenti saistīti ar izgudrojumiem autokomplektācijas jomā, kas izstrādāti ar marku LuK.

   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, INA, Schaeffler
   
 

Schaefer Group ir izstrādājusi daudz un dažāda veida vārstu piedziņas variantus. Vēl agrīnajos izstrādes etapos kļuva skaidrs, ka mehāniskā sistēma nespēj nodrošināt maksimālu elastību. Tieši šī iemesla dēļ jau 2001. gadā Schaefer Group izstrādāja un patentēja tehnoloģiju UniAir® – elektrohidraulisku sistēmu nepārtrauktai gāzu sadales fāzu maiņai: uz šo brīdi tā joprojām ir viselastīgākā vārstu piedziņas sistēma.

Lietas būtība: UniAir® tehnoloģija dod iespēju atvērt vārstu vairākas reizes viena darba cikla laikā. Tas tiek regulēts atkarībā no slodzes un konkrē- tajiem dzinēja darba apstākļiem, pie kam katrs vārsts tiek vadīts individuāli. Rezultātā ievērojami paaugstinās dzinēja lietderības koefcients, kas izpaužas kā degvielas patēriņa samazināšanās, griezes momenta, jaudas un dzinēja elastības pieaugums.

Tradicionālās konstrukcijas benzīna dzinējos līdz 10% no degvielas enerģijas tērējas tam, lai piepildītu cilindru ar degvielas-gaisa maisījumu, pārvarot zema spiediena pretestību pie nepilnīgi atvērta droseļaizvara. Izmantojot mainīgas gāzu sadales fāzu regulēšanas sistēmu, droseļaizvars var palikt pilnībā atvērts vai to vispār var nemaz neizmantot. Gaiss bez pretestības ieplūst cilindros.

Sistēmas UniAir® izpildmehānisms vada ieplūdes vārstu atvēršanu un aizvēršanu. Ieplūdes vārstiem vairs nav nepieciešama sadales vārpsta, bet UniAir® mehānismi izvietoti cilindru bloka galvā. Katram cilindram paredzēts atsevišķs fāzes regulators, kurš vada vārstu darbību ar motoreļļas palīdzību. Atkarībā no dzinēja veida (8 vai 16 vārstu) katrs fāzes regulators darbina vienu vai abus katra cilindra ieplūdes vārstus.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, INA, Schaeffler
   
 

Tradicionālajā dzinējā, kur vārstu atvēršanu vada sadales vārpsta, ieplūdes vārsti atveras pilnībā – to nosaka kulaciņu profls. Tomēr parastos vadī- šanas apstākļos pilnībā atvērt vārstus ir reti, kad nepieciešams.

Maksimālais cikls, tas ir – agra vārsta atvēršana un vēla aizvēršana kopā ar pilnu vārsta gājienu nepieciešama, tikai darbojoties pilnas jaudas režīmā. Īsāks atvērta vārsta laiks, nepilns atvēršanas augstums un vairākkārtīga atvēršana ļauj panākt efektīvāku enerģijas izmantošanu.

Cilindrā nonāk mazāk degvielas-gaisa maisījuma, tātad saspiešanas fāzes laikā jāpatērē mazāk enerģijas. Turklāt pazeminās kopējais dzinēja temperatūras līmenis. Tas viss ne tikai paaugstina dzinēja darba efektivitāti, bet ļauj arī ievērojami samazināt CO2 izmešu apjomu.

   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, INA, Schaeffler
   
 

Sērijveidā UniAir® pirmo reizi tika uzstādīta 2009. gadā automobiļos Alfa Romeo MITO 1.4 l Fire ar nosaukumu Fiat MultiAir. Šobrīd šāda sistēma tiek izmantota automobiļos Alfa Romeo Giulietta, Fiat Bravo, Fiat Punto EVO un Lancia Delta ar to pašu nosaukumu, bet Fiat 500 un Lancia Epsilon – ar nosaukumu TwinAir.

Enerģijas izmantošanas efektivitāte vienmēr ir bijis viens no galvenajiem Schaefer Group kā dažādu autokomplektācijas un ne tikai elementu piegādātāja pamatuzdevumiem. Pašlaik 4800 kompānijas inženieru dažādās pasaules malās strādā pie jaunu tehnoloģiju radīšanas.
 
 
 
 
 

подготовлено brauc.com; car-use.lv ®