Delphi Technologies
bremžu uzliku izmēģinājumi

 
 
 
 

Kompānijas Delphi Technologies izstrādātās, varu nesaturošās bremžu uzlikas, kā arī analoģiskas oriģinālās uzlikas un sešu pazīstamu pēcpārdošanas tirgus ražotāju attiecīgie izstrādājumi tika notestēti automobilī VW Passat 2.0 TSI. Iegūtie rezultāti liecina paši par sevi.

   
 
   
 

Tika veikti vairāki izmēģinājumi. Delphi Technologies ražotās uzlikas nodemonstrēja ātru reakciju uz vadītāja darbībām, bremzēšanas ceļa saīsināšanos par attālumu, kurš pārsniedz trīs automobiļa garumus, zemu trokšņu līmeni un augstu noturību pret izdilšanu. Tik iespaidīgu rezultātu pamatā ir patiešām vadoši inženiertehniskie risinājumi, kas pielietoti šo uzliku projektēšanas gaitā.

Testi tika veikti atbilstoši standarta ECE R90 prasībām. Ar Delphi Technologies ražotajām uzlikām aprīkotais automobilis, bremzējot pie ātruma 160 km/h, nodemonstrēja par 4 metriem īsāku bremzēšanas ceļu, nekā bremzējot ar uzlikām, kuras ieņēma otro vietu, un par 17 metriem īsāku bremzēšanas ceļu, nekā bremzējot ar uzlikām, kuras ieņēma pēdējo vietu. Tas ir būtisks rādītājs, jo pēdējos 4 metrus automobilis nobrauc ar ātrumu 16 km/h, bet 17 metru distancē var sasniegt 56 km/h.

 
 

Bremzējot pie ātruma 80 km/h, Delphi Technologies ražotās uzlikas ieņēma otro vietu, pārspējot turklāt oriģinālās detaļas. Svarīgi uzsvērt to, ka abu testu laikā automobilis, kas bija aprīkots ar Delphi Technologies uzlikām, bremzēšanas laikā saglabāja vadāmību un nodemonstrēja stabilu berzes koefcientu, kas pilnībā atbilst oriģinālo komponentu raksturlielumiem.

Jo augstāks bremžu uzliku berzes koefcients, jo ātrāk tās nostrādā un jo augstāks to bremzēšanas potenciāls. Turklāt svarīgi, lai berzes koefcients saglabātos nemainīgs un Delphi Technologies ražotās uzlikas ir spējīgas to nodrošināt.

Ne mazāk iespaidīgus rezultātus Delphi Technologies bremžu uzlikas nodemonstrēja arī uz slapja ceļa seguma, demonstrējot tikai nenozīmīgu berzes koefcienta samazināšanos salīdzinājumā ar bremzēšanu uz sausa ceļa. Sešu bremzēšanas mēģinājumu laikā varu nesaturošu bremžu uzliku berzes koefcients vidēji samazinājās par 30%, savukārt citu ražotāju izstrādājumiem šis parametrs bija 34–81% robežās.
   
 
   
 

Ekoloģiski nekaitīgās bremžu uzlikas tika pakļautas arī pārbaudei atbilstoši standarta SAE J2521 prasībām attiecībā uz trokšņu līmeni apstākļos, kas maksimāli pietuvināti reālajiem, un nodemonstrēja labākos rezultātus visos testos. Delphi Technologies ražojumu trokšņa līmeņa koefcients bija 9,6 punkti (praktiski bez trokšņa), kas ir par 0,5 labāks nekā otrās vietas ieguvējam.

Vēl vairāk – tika reģistrēts, ka Delphi Technologies ražotās uzlikas ir atbildīgas tikai par 0,1% no visa uz ceļa dzirdamā trokšņa, kas pārsniedz 70 dB — vērtības, pie kuras iespējams sadzirdēt bremžu sistēmas darbības radīto skaņu. Šādus rezultātus izdevies sasniegt, pateicoties pārbaudītu un jaunu trokšņu slāpēšanas tehnoloģiju apvienojumam. Salīdzinājumam: pārējo ražotāju uzlikas ir atbildīgas par 8% no visiem trokšņiem virs 70 dB.

   
 
   
 

Nākamajā pārbaudījumā — attiecībā uz nodilumu, uzstādot uz automobiļa priekšējās ass — Delphi Technologies ražojumi arī nodemonstrēja savas labākās īpašības. Pēc 2140 apstāšanās reizēm pie dažādiem braukšanas ātrumiem un pie atšķirīga spiediena uzliku nodilums bija par 33% mazāks par rādījumu, ko sasniedza tuvākais konkurents.

   
 
   
 

Tādējādi Delphi Technologies pierāda, ka pirmajā acu uzmetienā grūti savienojamas lietas – maksimāli efektīva bremzēšana, zems trokšņu līmenis un noturība pret izdilumu – var tikt apvienoti vienā izstrādājumā. Varu nesaturošo bremžu uzliku sortiments ir pietiekami plašs, izstrādājumi tiek piedāvāti pēcpārdošanas apkalpošanas tirgū, un tas nozīmē, ka vadošās tehnoloģijas mūsu dienās ir pieejamas ikvienam.

Detalizēta informācija pieejama interneta vietnē delphiautoparts.com.
   
 
 

Par Delphi Technologies

Kopš 2017. gada decembra Delphi Technologies kļuvusi par neatkarīgu kompāniju ar kapitalizāciju 4,5 miljardi dolāru. Jaunā kompānija, kas atdalījās no Delphi Automotive, balstoties uz bagātīgo mantojumu, izstrādā vadošus risinājumus automobiļu darbībai, tajā skaitā – aizdedzes sistēmas un elektroinstalācijas komponentus, kā arī programmnodrošinājumu pasažieru un komerctransporta ražotājiem un produktus automobiļu pēcpārdošanas apkalpošanas tirgus vajadzībām visā pasaulē.

Savukārt Delphi Automotive tika pārdēvēta par Aptiv un specializēsies automobiļu elektronikas un vadošo drošības tehnoloģiju jomā. Delphi Technologies galvenais birojs atrodas Londonā, kompānija vada tehniskos centrus, ražotnes un klientu atbalsta dienestus 24 pasaules valstīs. 
 
 
 
 
 

подготовлено brauc.com; car-use.lv ®