Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц

 

MANN Hummel eļļas filtri
Galvenais Ц iekšpusē
 

Daudzi eļļas filtri no ārpuses izskatās praktiski vienādi, taču savu darbu tie veic atšķirīgi. MANN Hummel speciālisti stāsta, no kādiem faktoriem tas ir atkarīgs un kāpēc kvalitatīvu eļļas filtru izmantošana attaisnojas.

MANN Hummel eļļas filtri
Galvenais Ц iekšpusē

Pirmkārt, filtra parametri ir atkarīgi no filtrējošā materiāla − šķiedras. Turklāt svarīga ir ne tikai tās kvalitāte, bet arī laukums. Ne vienu reizi vien veiktie pētījumi ir parādījuši, ka dažiem neizprotamas izcelsmes filtriem ir divas-trīs reizes mazāka filtrējošā elementa laukums nekā nepieciešams pienācīgu parametru nodrošināšanai.

Vel viens svarīgs parametrs ir filtrējošā elementa ietilpība: cik tas spēs uzsūkt, pirms filtrs aizsērēs. Taču ar šo parametru ne viss ir tik vienkārši. No vienas puses, autoražotāji pieprasa palielināt apkopju intervālu. Tātad ietilpībai jābūt pietiekami lielai, taču tas liek palielināt filtra izmēru, kas neapmierina tos pašus autoražotājus. MANN Hummel speciālisti ir spējuši atrisināt šo problēmu un savietot nesavietojamo uz filtrējošā materiāla īpašību rēķina.

Kā zināms, šķiedras tiek ražotas taisnas, bet filtra iekšpusē tās ir izvietotas kā harmonikas plēšas. Pastāv viedoklis, ka tas tiek darīts, lai palielinātu filtrējošo laukumu, taču tas nav vienīgais mērķis. Galvenais − lai filtrējošais elements samirkstot saglabātu formu. Īsāk sakot, gofrējums daļēji pilda stingruma ribu funkcijas. Ir vēl dažas svarīgas nianses. Pirmkārt, ir izmantots risinājums, kas ļauj nodrošināt nemainīgu attālumu starp šķiedras ielocēm un nepieļaut to salipšanu.

MANN Hummel eļļas filtri
Galvenais Ц iekšpusē

Svarīgi ir arī, lai filtrējošais elements, vibrācijas ietekmē, nemainītu savu stāvokli. Tāpēc tā fiksēšanai MANN Hummel ir uzstādījis plakanu atsperi, kas elementu notur vietā ne tikai garenvirzienā, bet arī šķērsvirzienā. Tas ir izdarīts, lai nepieļautu nefiltrētas eļļas plūšanu, apejot filtrējošo elementu.

Tomēr dažreiz ir nepieciešams, lai nefiltrētā eļļa ieplūstu: runa ir par pārplūdes vārstu, kas ir svarīgs, ja motors ir jāiedarbina aukstos laika apstākļos. Ja sabiezējusi eļļa netiek sūknēta caur filtru, sasniedzot noteiktu eļļošanas sistēmas spiedienu, vārsts atveras, tādējādi neļaujot motoram darboties bez eļļas. Kad eļļa ir sasilusi un kļuvusi šķidra, spiediens pazeminās un pārplūdes vārsts aizveras. Pārplūdes vārsts nostrādā arī tad, ja filtrējošais elements ir aizsērējis.

MANN Hummel filtri ir aprīkoti ar noslēgvārstiem, kas neļauj eļļai izplūst no filtra, kad motors ir noslāpēts. Mērķis ir tas pats: nepieļaut nepietiekamu eļļas padevi motora iedarbināšanas laikā. Noslēgvārstu skaits ir atkarīgs no filtra izvietojuma automobilī. Filtram, kas ir uzstādīts ar vītni uz augšu, noslēgvārsta visdrīzāk nebūs: tas nav nepieciešams, jo eļļa ari tāpat paliks filtrā. Ja filtrs ir novietots sāniski, tam ir vismaz viens noslēgvārsts, bet ja ar vītni uz leju, tad divi.

Ir svarīga ari mehāniskā daļa. Sakarā ar to, ka vāciņam ar vītni ir monolīta konstrukcija, tas nodrošina visa filtra izturību. Iekšējā atbalsta caurulīte piešķir papildus stingrumu. Vītņotās plāksnes biezums var sasniegt 5 mm. Ka blīvmateriāls tiek izmantoti augstas kvalitātes elastomēri, kas iztur ļoti lielu vibrāciju un zemu temperatūru. Nostādinātājs ir izgatavots no materiāla, kas ir noturīgs pret spiedienu un koroziju.

MANN Hummel eļļas filtri
Galvenais Ц iekšpusē

MANN Hummel inženieri visu aprēķina līdz sīkākajām detaļām, lai klienti būtu apmierināti ar uzņēmuma produkciju. Šodien MANN Hummel sortiments aptver 99% Eiropas tirgus: firmas jaunajā katalogā ir vairāk nekā 650 eļļas filtru modeļu gan vieglajiem automobiļiem, gan komerciālajiem transportlīdzekļiem. Tomēr MANN Hummel neapstājās pie sasniegtā un turpina ieguldīt attīstībā, jo investīcijas kvalitātē vienmēr atmaksājas.

Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц

sagatavots: brauc.com; car-use.lv Ѓ