„Bosch High Performance” aizdedzes sveces
Maksimālai veiktspējai
 
 
 
 

Likumdošanas akti ekoloģijas jomā kļūst aizvien stingrāki: motoriem vienlaikus ir gan jādemonstrē aizvien lielāka veiktspēja, gan arī aizvien lielāks ekonomiskums. Tas izvirza jaunas prasības aizdedzes sistēmai.

   
  Bosch High Performance aizdedzes sveces
Maksimālai veiktspējai
   
 

Tiešā iesmidze

Mūsdienu benzīna tiešās iesmidzes sistēmas ir būtiski palielinājušas slodzi uz aizdedzes svecēm. Vecās konstrukcijas motoros spiediena augstākā vērtība degkamerā ir 100–120 bāru, bet modernajos turbomotoros – līdz 250 bāriem. Augstāka darba spiediena dēļ ir pieaugušas prasības arī pret spriegumu. „Bosch High Performance” aizdedzes sveces ne tikai iztur palielinātās slodzes, tās raksturo parametru rezerve, pateicoties kurai visos darba režīmos tiek nodrošināta degmaisījuma droša aizdegšana.

Materiāls

Neatkarīgi no darba apstākļiem elektrodiem ir jāsaglabā stabili parametri. Tiem jāiztur liels izplūdes gāzu recirkulācijas ātrums, kā arī lielas termiskās un elektriskās slodzes. Pateicoties keramikas materiāla pastāvīgai uzlabošanai un specifiskām konstruktīvām izmaiņām, ir izstrādātas „Bosch High Performance” aizdedzes sveces, kas nodrošina maksimālu izturību attiecībā uz strāvas vadāmību, kā arī termiskām un mehāniskām slodzēm. Paaugstināta izturība tika panākta, palielinot izolatora sieniņu biezumu. „Bosch High Performance” aizdedzes sveču elektriskā izturība ir vairāk nekā 45 000 V un tās atbilst autoražotāju visstingrākajām prasībām.


Nepārtrauktā lāzermetināšana

Uzņēmums „Bosch” savu aizdedzes sveci patentēja pirms vairāk nekā 113 gadiem. Visu šo laiku tās konstrukcija tika nemitīgi pilnveidota: uzņēmumam „Bosch” pieder neskaitāmi patenti šajā jomā. Viens no tiem – nepārtrauktā lāzermetināšana (CW): šo tehnoloģiju mūsdienās izmanto tikai „Bosch”. Izmantojot nepārtraukto lāzermetināšanu, sveces centrālais elektrods ir noturīgāks pret plaisu veidošanos un bez problēmām iztur degkamerā pat vislielākās slodzes. Attiecīgi paildzinās arī sveču darbmūžs.

   
  Bosch High Performance aizdedzes sveces
Maksimālai veiktspējai
   
 

„Bosch” aizdedzes sveces autosportā

„Bosch” aizdedzes sveces tiek izmantotas kopš pašiem automobiļu un motociklu sacensību pirmsākumiem. Vācijas automobiļu čempionātā „DTM” un vairākās ASV sacīkšu sērijās tiek izmantotas tikai un vienīgi „Bosch” aizdedzes sveces. „Bosch” piegādā sveces arī lielākajai daļai Pirmās formulas komandu. Piedalīšanās autosportā – tas nav tikai uzņēmuma tēla jautājums: katrs nobrauktais kilometrs sniedz jaunas, vērtīgas tehnoloģiju zināšanas.

   
 

Cēlmetāli un jauns sakausējums – 602

„Bosch High Performance” aizdedzes svecēm ir ne tikai centrālais elektrods ar ļoti tievu cēlmetāla stiepli – tajā tiek izmantots jauns materiāls: niķeļa sakausējums 602 ar lielāku hroma saturu nekā standarta niķeļa sakausējumos. Priekšrocība, salīdzinot ar agrāk izmantotajiem niķeļa sakausējumiem, ir paaugstināta noturība pret koroziju augstas temperatūras apstākļos, tā rezultātā paildzinās arī aizdedzes sveču darbmūžs.

Ekskluzīvs noslēguma tests

Izstrādājums visaugstākajām prasībām var atbilst tikai tad, ja tiek veikti nepieciešamie pasākumi kvalitātes atbilstības nodrošināšanai, kā arī atbilstoši izmēģinājumi. Prasības pret kvalitāti uzņēmumā „Bosch” ir visai stingras. Ražošanas cikla beigās tiek veikts tā sauktais noslēguma tests, kurā visas sveces tiek izmēģinātas apstākļos, kas ir tuvi degkameras apstākļiem. Tas tiek darīts tikai uzņēmumā „Bosch”.

   
   
   
 

„Bosch High Performance” aizdedzes svece

   
  Bosch High Performance aizdedzes sveces
Maksimālai veiktspējai
   
  1. Izlīdzināts metināts sānu elektrods optimālai aizdedzei.
2. Centrālajā elektrodā tiek izmantota ļoti tieva cēlmetālu stieple. Pats elektrods ir izgatavots, izmantojot CW – nepārtrauktās lāzermetināšanas tehnoloģiju.
3. Jaunas konstrukcijas izolators.
4. Īpašs keramikas materiāls ar lielu dielektrisko pretestību.
5. Optimizēta cokola konstrukcija.
   
   
   
 

„Bosch High Performance” sveču sortiments

   
  Bosch High Performance aizdedzes sveces
Maksimālai veiktspējai
   
 

„Bosch” modernajiem turbopūtes motoriem ar tiešo iesmidzi paredzētās „High Performance” aizdedzes sveces tiek piegādātas gan autorūpnīcu konveijeriem, gan sekundārajam tirgum. Tādējādi visa „Bosch” pieredze un tehnoloģiju zināšanas ir pieejamas ikvienam automobiļa īpašniekam.

   
   
   
 

Nepārtrauktā lāzermetināšana un lāzera impulsu metināšana

   
  Bosch High Performance aizdedzes sveces
Maksimālai veiktspējai
   
 

1. Nepārtrauktā lāzermetināšana – uzņēmuma „Bosch” patentēts ražošanas process. Rezultāts – nav plaisu.

2. Konkurējošās produkcijas ražošanā tiek izmantota lāzera impulsu metināšana. Nevēlamas plaisas metinājuma vietā.

Izmantojot lāzeru impulsu metināšanas tehnoloģiju, pastāv risks, ka degkamerā esošā lielā spiediena dēļ cēlmetāla (centrālā elektroda) tapā sāks veidoties plaisas un tas atvienosies. Tas var izraisīt motora sabojāšanu. Šādas plaisas neveidojas, ja tiek izmantota „Bosch” patentētā nepārtrauktās lāzermetināšanas (CW) tehnoloģija.

   
   
   
 

„Bosch” – uzticams autoservisu partneris

   
  Bosch High Performance aizdedzes sveces
Maksimālai veiktspējai
   
  Autoservisiem „Bosch” piedāvā plašu savas produkcijas sortimentu:
● oriģinālas kvalitātes daļas praktiski jebkuram automobilim – pat vecajiem modeļiem;
● efektīvu diagnostiku;
● ātru un uzticamu piegādes dienestu;
● kompetentu karstās līnijas personālu;
● servisa portāla pieejamību 24/7.
 
 
 
 
 

sagatavots: brauc.com; car-use.lv ®