Elektriskie kravas velosipēdi
vieglo kravas automašīnu vietā

 
 
 
 

Interesanta metode cīņai par tīru pilsētas gaisu ir radīta Vācijā. Kustībā Ich entlaste Städte (Radu brīvību pilsētām) ir iesaistījušies jau vairāk nekā pieci simti mazo un vidējo valsts uzņēmumu.

   
  elektrotransports, электротранспорт, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, IC24.lv, Inter Cars, intercars.lv, car-use.lv
   
 

Idejas būtība: pirms kāda laika Vācijā sāka darboties elektrisko velosipēdu noma. Īpašu ažiotāžu gan tas neradīja. Kādēļ gan vajadzētu mīt pedāļus, pārvadājot smagu kravu, ja vieglāk to izdarīt ar automašīnu?

Pēc kāda laika vācu ekologiem radās doma: varbūt ieinteresēt mazo uzņēmumu īpašniekus vieglo kravas automobiļu vietā izmantot elektriskos kravas velosipēdus? Saprotams, ka ne vienmēr velosipēds var aizstāt furgonu, taču bieži vien divriteņu transportlīdzeklis izrādās pārāks, piemēram, reizēs, kad ar to var piekļūt vietām, kur ar automašīnu tas nav iespējams.

Tika radīta apjomīga informatīvā kampaņa, kuras ietvaros interesentiem iznomāja elektrisko velosipēdu par simbolisku cenu − 1 eiro dienā. Projektu veido Vācijas Aviācijas un kosmosa centra DLR Transporta pētniecības institūts un to finansē Federālā Vides ministrija (BMU).
   
  elektrotransports, электротранспорт, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, IC24.lv, Inter Cars, intercars.lv, car-use.lv
 

Elektrisko kravas velosipēdu noma Berlīnē. Attēlā − aparāts akumulatora nomaiņai.

         
 

Patlaban programmā tiek izmantoti ap 150 velosipēdu. Tā ir visdažādākā tehnika − sākot ar maziem divriteņu transportlīdzekļiem, beidzot ar smagiem trīsriteņu transportlīdzekļiem, kas spēj pārvadāt vairāk nekā 100 kg kravas. Visi šie velosipēdi ir aprīkoti ar elektromotoriem, ļaujot sasniegt ātrumu līdz 25 km stundā. Projekta veidotāji apgalvo, ka, apvienojot pedāļu un elektromotora veiktspējas, ar vienu uzlādi iespējams nobraukt līdz 100 km. Varbūt izklausās pārāk optimistiski, tomēr pat puse no minētā attāluma ir uzskatāma par labu rezultātu, īpaši ņemot vērā to, ka daži modeļi ir aprīkoti ar nomaināmiem akumulatoriem.

Tehnika ir aprīkota ar GPS-trekeriem. Saskaņā ar GPS datiem, kopš projekta sākuma velosipēdi ir veikuši vairāk nekā 16 000 braucienu, veicot vairāk nekā 150 000 km. Interesanti, ka daudzi uzņēmumi ir nolēmuši iegādāties līdzīgu tehniku vai iegādāties to no projekta organizatoriem. Uzņēmēji novērtēja iespēju ērti piekļūt kravas izkraušanas punktiem, īpaši tiem, kuri atrodas gājēju zonā, kā arī faktu, ka nav jādomā par maksas autostāvvietu. Savukārt kā galveno trūkumu lietotāji minējuši neērtības, ko rada šo transportlīdzekļu izmantošana sliktos laika apstākļos. Varbūt ražotāji to ņems vērā un aprīkos velosipēdu ar kādu vieglu jumtiņu? Visnotaļ iespējams.
   
  elektrotransports, электротранспорт, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, IC24.lv, Inter Cars, intercars.lv, car-use.lv
 

Elektriskie kravas velosipēdi kļūst par modes tendenci, kurai daudzi uzņēmumi labprāt seko. Pat VW pirms kāda laika nāca klajā ar savu versiju šāda veida transportlīdzeklim − Cargo E-Bike.

   
 

Testa projekta ilgums ir 24 mēneši, kas vēl nav beigušies, taču jau šobrīd ir skaidrs, ka  eksperiments bijis veiksmīgs. Kravas velosipēdu izmantošana Eiropā attīstīsies pat bez šādu projektu starpniecības. Mūsdienās gana daudz uzņēmumu dažādās valstīs izmanto šo tehniku ikdienas darbā. Protams, siltajās zemēs (piemēram, Itālijā vai Spānijā) šāds transportlīdzeklis ir vairāk piemērots, tomēr arī Rīgā arvien vairāk kurjeru kravas velosipēdus izmanto ikdienas darbā visu gadu. Interesanti, vai kravas velosipēdi Baltijas valstīs kļūs populāri, un, ja kļūs, tad kad?

 
   
 

Holandiešu piemērs

  elektrotransports, электротранспорт, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, IC24.lv, Inter Cars, intercars.lv, car-use.lv
 

Elektrisko kravas velosipēdu izmantošana ir populāra ne tikai Vācijā, šīs idejas izplatība ir visnotaļ interesanta. Specializētajā kravas transportlīdzekļu izstādē Hannoverē 2018. gada beigās tika prezentēts elektriskais velosipēds Gazelle D10, kuru, iespējams, pareizāk būtu saukt par kravas velovilcienu.

Gazelle velovilcienā, kas aprīkots ar 250 vatu dzinēju un 1000 Wh akumulatoru, ir divas bagāžas kastes un eiro palete: 1200 x 800 x 1100 mm. Kopējā celtspēja − 100 kg. Transportlīdzeklis tiks ražots Holandē, kur sadarbībā ar vietējo pasta kompāniju PostNL plānots sākt arī ekspluatācijas pārbaudes projektu. Ražotājs paziņojis, ka šis velosipēds būs pieejams arī brīvajā tirgū.

 
 
 
 
 

sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®