VARTA® ProMotive EFB
Akumulatori, kas atbilst mūsdienu prasībām

 
 
 
 

Kopš Johnson Controls izlaida jaunāko akumulatoru versiju VARTA® ProMotive EFB 2016. gadā, ar šīm baterijām tika aprīkotas kravas mašīnas daudzos autoparkos. Kāpēc?

Pirmkārt, kāpēc tika izstrādāti VARTA® ProMotive EFB akumulatori? Tā bija atbilde tirgus prasībām. Šodien arvien biežāk autovilcieni brauc lielus attālumus, tātad autovadītājs var nedēļām ilgi pavadīt automašīnā. Pieaug enerģijas patēriņš – automašīnas arvien vairāk tiek aprīkotas ar drošības un komforta sistēmām: izklaides un multimediju kompleksi, labi komplektētas virtuves utt. Nakšņošanas laikā reizēm tiek patērēts līdz 50% no akumulatora tilpuma. Proti, parādījusies nepieciešamība pēc baterijas, kas spēj tikt galā ne tikai ar saviem tiešajiem pienākumiem, bet arī ar tā saucamām „viesnīcas funkcijām”.

Vēl viens faktors – autovadītāju vecums. Veiktie pētījumi atklājuši, ka vecāka gada gājuma cilvēki apūtas stāvēšanas laikā biežāk atstāj automašīnu, lai komunicētu ar kolēģiem, iedzertu kafiju utt. Taču jaunā vadītāju paaudze, kura šobrīd nomaina iepriekšējo, arvien biežāk dod priekšroku palikt automašīnā: pavadīt laiku sociālajos tīklos, skatīties filmas utt. Tātad enerģijas patēriņš stāvēšanas laikā ir lielāks. Protams, vislabāk uzlādēt viedierīces braukšanas laikā, kad darbojas ģenerators, bet reālajā dzīvē tas tā vienmēr nenotiek. Trešais faktors – baterijai jāiztur augstas vibrācijas, jo tā var tikt uzstādīta ne tikai guļamajā zonā, bet arī rāmja galā.

Pati EFB tehnoloģija paredz zināmu konstrukcijas atšķirību no parastajiem šķidrajiem akumulatoriem. Tas vēl nav AGM: elektrolīts ir šķidrs, bet starp plāksni un separatoru tiek izmantots papildu poliestera elements plēves veidā. Šī plēve saglabā aktīvo masu plāksnes iekšpusē un novērš tās sabojāšanos. Elektrodu plāksnes ir biezākas, līdz ar to akumulators kļūst divreiz izturīgāks pret ciklēšanu, attīsta augstāku palaišanas strāvu un uzlabo uzlādes uztveršanu. Baterijas EFB labāk tiek galā ar slodzi daļējas uzlādes stāvoklī, savukārt izturība pret dziļām izlādēm tām ir augstāka.

  auto rezerves daļas, akumulators, VARTA, аккумулятор, автозапчасти, авто запчасти, IC24.lv, Inter Cars, intercars.lv, car-use.lv
 

VARTA® ProMotive EFB sēriju veido trīs līnijas: Black, Blue un Silver.

Black sērijas baterijas ir paredzētas automašīnām ar mērenu enerģijas patēriņu, tās atbilst standarta prasībām EN 2 un vibrācijas izturības prasībām V1.

Blue baterijas ir paredzētas augstas efektivitātes komerctransportam. Baterijas izmanto modernas tehnoloģijas, kas nodrošina zemāku ūdens patēriņu. Atbilst standarta prasībām
EN 3 un vibrācijas izturības prasībām V2.

Silver baterijas ir paredzētas augstas efektivitātes komerctransportam ar augstu enerģijas patēriņu un nepieciešamību izturēt spēcīgu vibrāciju. Raksturlielumi pārsniedz EN 4 standarta prasības un vibrācijas izturības prasības V3.

   
 

VARTA® ProMotive EFB akumulatoriem ir arī vairākas svarīgas īpašības. Piemēram, elektrolītu cirkulācijas sistēma novērš tā noslāņošanos. Šis konstrukcijas elements izmanto automašīnas dabisko kustību, lai nodrošinātu, ka elektrolīts pastāvīgi cirkulē akumulatora iekšpusē. Elektrolīta blīvums paliek viendabīgs, kas uzlabo uzlādes uztveri un nodrošina lielāku akumulatora darbības laiku kopumā.

Speciāli izstrādāta labirinta vāka konstrukcija nodrošina pilnīgu aizsardzību pret elektrolītu noplūdi pat tad, ja baterija ir sasvērta līdz 90 grādiem. Tajā pašā laikā akumulatoram nav nepieciešama apkope. Patentētā PowerFrame® režģa tehnoloģija nodrošina lielāku izturību un ilgāku kalpošanas laiku nekā parastie režģi. Baterija ar PowerFrame® režģiem ir 66% izturīgāka pret plākšņu koroziju, un tām ir lielāka palaišanas jauda, pateicoties 70% labākai strāvas vadībai

Pirms produkta laišanas tirgū tika veikti daudzi testi, kas apliecināja, ka, salīdzinot ar parastajām baterijām, VARTA® ProMotive EFB vidēji uzrāda 40% lielāku resursu. Loģistikas uzņēmumu pieredze rāda, ka VARTA® ProMotive EFB akumulatora vidējais darbības laiks ir vismaz 36 mēneši. Protams, nevar izslēgt cilvēcisko faktoru – jebkuru lietu var sabojāt, taču ļoti uzskatāma ir kāda Eiropas pārvādātāja pieredze, kuram 50 automobiļos trīs gadu laikā neviens no akumulatoriem neizgāja no ierindas.

VARTA® ProMotive EFB akumulatori tiek izmantoti aizvien plašāk: tos lieto ne tikai kravas automašīnās, bet arī autobusos, lauksaimniecības, celtniecības, komunālā tehnikā un citur. Un tas ir tikai dabiski: ilgs akumulatora darbības laiks samazina transportlīdzekļu parka kopējās izmaksas un transportlīdzekļa dīkstāves zaudējumus. Arvien vairāk uzņēmumu, kas izmēģinājuši VARTA® ProMotive EFB tehnoloģiju, saprot, ka izvēle bijusi pamatota.

 
   
 

VARTA® ProMotive EFB tehnoloģijas

   
  auto rezerves daļas, akumulators, VARTA, аккумулятор, автозапчасти, авто запчасти, IC24.lv, Inter Cars, intercars.lv, car-use.lv
 

Unikāla vāka konstrukcija ar labirinta sistēmu katrā baterijā ProMotive Silver un ProMotive Blue nodrošina 100% aizsardzību pret elektrolītu noplūdi pat 90 grādu slīpuma leņķī.
1) Akumulatora vākā kondensējas ūdens tvaiks.
2) Ūdens droši notek atpakaļ akumulatorā, izmantojot vāka labirintu konstrukciju.

   
  auto rezerves daļas, akumulators, VARTA, аккумулятор, автозапчасти, авто запчасти, IC24.lv, Inter Cars, intercars.lv, car-use.lv
 

Centrālais gāzes novadītājs (2), kas iebūvēts vākā ar labirinta sistēmu, nodrošina izdalīto gāzu novadi, bet iebūvētie liesmas slāpētāji (1) aizsargā akumulatoru no dzirkstelēm un uguns.

   
  auto rezerves daļas, akumulators, VARTA, аккумулятор, автозапчасти, авто запчасти, IC24.lv, Inter Cars, intercars.lv, car-use.lv
 

Izturīgi drošības korķi darbojas akumulatora iekšpusē kā viļņlauzis un nodrošina maksimālu aizsardzību pret elektrolītu izplūšanu pat pie spēcīgas vibrācijas. Papildu blīvgredzeni nodrošina lielāku aizsardzību pret noplūdi.

 
   
 

О компании

  auto rezerves daļas, akumulators, VARTA, аккумулятор, автозапчасти, авто запчасти, IC24.lv, Inter Cars, intercars.lv, car-use.lv
 

Līdzās VARTA zīmolam šodien bieži var ieraudzīt Johnson Controls logo. Dažiem auto īpašniekiem rodas jautājums: VARTA taču ir vācu zīmols, bet Johnson Controls – amerikāņu uzņēmums. Kā tie ir saistīti?

VARTA vēsture sniedzas līdz 1897. gadam, 1890. gadā Vācijā tika dibināta kompānija AFA, kura 1900. gadā iegādājās 11 uzņēmumus visā pasaulē, bet 1904. gadā mainīja nosaukumu uz VARTA. Kompānijas aktīvā ir gadsimtu pieredze un vadošās pozīcijas pasaulē, izlaižot dažādus akumulatorus. 2002. gadā Amerikas uzņēmums Rayovac Corporation no VARTA nopirka pamatīgu akciju paketi, bet vēlāk automašīnu akumulatoru apakšnodaļa tika pārdota uzņēmumam Johnson Controls.

Šodien Johnson Controls Power Solutions ir lielākais automašīnu akumulatoru ražotājs pasaulē, kas piegādā 150 milj. bateriju ik gadu gan autorūpnīcu konveijeriem, gan arī pēcpārdošanas apkopes tirgū.
 
 
 
 
 

sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®