Amortizatori
BILSTEIN seminārs

 
 
 
 

Šodien, kad pasaulē viss tiek automatizēts, BILSTEIN amortizatori vēl joprojām tiek montēti ar rokām. Par kompānijas vēsturi, ražošanas niansēm un produkcijas klasifkāciju kompānijas Inter Cars organizētajā seminārā pastāstīja BILSTEIN pārstāvis Gatis Rapša.

   
  Bilstein, amortizatori, амортизаторы, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
   
 

Kādēļ nepieciešami amortizatori? Pirmais, kas ienāk prātā – lielākām ērtībām, bet tas tomēr nav galvenais. Amortizatoru galvenais uzdevums ir spiest riteņus pie ceļa, lai nodrošinātu maksimālu saķeri ar virsmu. Jo vairāk riteņi lēkā, un jo ilgāku laiku tie atrodas gaisā, jo sliktāka vadāmība un pat visas modernās drošības sistēmas to nespēj ietekmēt pietiekami lielā mērā.

Dažkārt atgadās arī kuriozi. Cilvēks iegādājas jaunas lietus riepas un priecājas par to, cik noturīgs pret akvaplanēšanu kļuvis automobilis. Paiet ziema, bet nākamajā vasarā īpašnieks pamana dīvainu lietu: pagājušajā sezonā automobilis «neuzpeldēja» uz slapja ceļa pie ātruma 110 km/h, bet tagad sāk «glisēt» jau pie 80...90 km/h. Ziemā cilvēks brauca ar citām – ziemas riepām, tādēļ jauno lietus riepu nobraukums nepārsniedz 5...7 tūkst. km. Vai tiešām pa šo laiku tās zaudējušas savas īpašības? Vai varbūt viņam pārdevuši nekvalitatīvas riepas? Nepavisam ne. Viss slēpjas amortizatoros.

Tika veikts liels skaits dažādu testu, lai noskaidrotu, kā amortizatoru stāvoklis iespaido vadāmību. Prakse rāda, ka ar amortizatoriem, kas nodiluši par 50%, akvaplanēšanas sākuma ātrums samazinās par 20...30 km/h pat pie visai plānas ūdens kārtiņas: tikai 5...6 mm. Tas vēl nav viss. Vidēju izmēru vieglajam automobilim bez ABS, kuram visi amortizatori nodiluši par 50%, bremzēšanas ceļš uz sausa ceļa pie ātruma 80 km/h palielinās par apmēram 2 metriem. Ar vienu pilnīgi sabojātu amortizatoru − par 2,5 metriem. Pie pilnas slodzes uz slapja asfalta − par 7...9 metriem. Ar ABS šis efekts vēl vairāk pastiprinās. Automašīnu ar bojātiem amortizatoriem bremzēšanas laikā arī nes uz sāniem, vairāk mētā pa nelīdzenumiem un tā tālāk. Citiem vārdiem sakot – šāds automobilis kļūst par paaugstinātas bīstamības avotu. Interesanti, cik šādu bīstamu transportlīdzekļu braukā pa mūsu ceļiem?

Latvijā uz Beisbarth stenda tika pārbaudīti vairāk nekā 500 automobiļi. 59% mašīnu amortizatori izrādījās teicamā stāvoklī, 22% - pieņemamā, 8% − neapmierinošā stāvoklī, bet 11% − sliktā: paspiežot automobili uz leju ar rokām un atlaižot, tas turpināja šūpoties. Varētu likties, ka stāvoklis nemaz nav kritisks: 81% autoparka aprīkoti ar labiem amortizatoriem. Paraugoties no otras puses un ņemot vērā to, pie kā var novest pat par 50% izdiluši amortizatori, tad arī 19% jeb gandrīz katrs piektais automobilis uz ceļa rada paaugstinātu bīstamību – gan savam īpašniekam, gan apkārtējiem. Vidējais stāvoklis Eiropā nav daudz labāks.

Viencaurules amortizatori

Kā zināms, viencaurules amortizatori ir modernāki par divcauruļu amortizatoriem. Jautājums zinātājiem: kad sākās viencaurules amortizatoru masveida pielietošana? Pareizā atbilde – 1957. gadā, kad tika uzsākta BILSTEIN viencaurules amortizatoru piegāde koncernam Daimler-Benz. 1960. gadu sākumā viencaurules amortizatori kļuva sevišķi populāri autodromu un rallija braucēju, kā arī tjūninga pionieru aprindās. Iemesls bija vienkāršs: divcauruļu amortizatoros spiediens mazāks, eļļa pie lielām slodzēm sāk putoties un mezgla darbības efektivitāte krītas.

1961. gadā parādījās modelis B6, kurš kļuva par pamatu tā saucamajai «dzeltenajai» BILSTEIN sporta amortizatoru sērijai. Drīz pēc tam tika izveidota īpaša apakšnodaļa, kura nodarbojās ar sacīkšu bolīdu kinemātikas pētījumiem. Tā bija zinātniska laboratorija ar modernu aprīkojumu, kuras galvenais uzdevums bija ideālu sacīkšu «koiloveru» izstrāde. Starp citu, «koiloverus» pirmie izdomāja tieši BILSTEIN inženieri. Šī pati apakšnodaļa izstrādāja arī apvērstā balsta konstrukciju. Par to − nedaudz sīkāk.

Kādas vēl ir viencaurules amortizatoru priekšrocības? Tie labāk dzesējas, tiem ir liels virzulis pie tādiem pašiem ārējiem izmēriem un vēl – tos var uzstādīt jebkurā stāvoklī. Divcauruļu amortizatori normāli darbojas pie slīpuma, kurš nepārsniedz 40 grādus, bet viencaurules amortizatorus var uzstādīt kaut vai otrādi. Dažkārt tas tiek arī praktizēts: ar to mēs domājam sēriju BILSTEIN Upside-Down, kura galvenokārt tiek piedāvāta sporta automobiļiem un premium klases auto.
   
  Bilstein, amortizatori, амортизаторы, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
 

Kādēļ balsts ir tik resns? Tādēļ, ka tajā atrodas virzulis. Tas ir Upside-Down: apgrieztā shēma, kurā viencaurules amortizators tiek uzstādīts otrādi.

   
 

Priekšrocības ir acīmredzamas. Tradicionālajā novietojumā, jo īpaši McPherson piekarē, amortizators saņem paaugstinātas deformācijas slodzes, jo īpaši – augšējā daļā. Izvietojot amortizatorus ar stieņiem uz augšu, šādas slodzes tiek novērstas. Dažās valstīs, piemēram, Vācijā un Šveicē, BILSTEIN amortizatoriem Upside-Down kompānija nodrošina mūža garantiju pie nosacījuma, ka automobilis tiek apkalpots autorizētā servisā.

Sortiments

Šobrīd BILSTEIN piedāvā 12 amortizatoru līnijas. Oriģinālo detaļu nomaiņai tiek piedāvāti B2 un B4 sērijas amortizatori. Sērija B2 − divcauruļu, eļļas, var tikt izmantoti kopā ar jebkurām standarta atsperēm. Tie, galvenokārt, paredzēti vecāku modeļu automobiļiem. B4 – ar gāzes pildījumu, arī var tikt izmantoti ar standarta atsperēm. Tiem piemīt uzlaboti raksturlielumi. Šajā grupā ietilpst arī sērija B1: papildus detaļas, piemēram, putekļaizsargi, balsta gultņi un tā tālāk. Atsperes iekļautas sērijā B3.

Tālāk sekojošās sērijas paredzētas tjūningam. Viencaurules amortizatori, kas ietilpst labi pazīstamajā sērijā B6, tiek piedāvāti 90% Eiropas automobiļu. Šie amortizatori ir nedaudz cietāki, mašīna mazāk sasveras un var izbraukt pagriezienus ar ātrumu, kurš par 10...15 km/h pārsniedz ātrumu pagriezienā ar oriģinālajiem amortizatoriem. B6 sērijas amortizatori tiek piedāvāti gan tipveida izpildījumā, gan ar papildus iespējām: B6 Adjustable 10 – ar mehānisku cietības regulēšanu, B6 DampTronic − ar elektronisku cietības regulēšanu, B6 Offroad – bezceļa automobiļiem. B6 sērijas amortizatori apmēram divas reizes dārgāki par oriģinālajiem, bet arī to kalpošanas laiks ir ievērojami ilgāks.

Sērija B8 – amortizatori par līdz 60 mm pazeminātai piekarei bez parametru izmaiņām – arī tiek piedāvāti dažādos izpildījumos. Konstrukcijas princips – tāds pats, kā B6 sērijai. Nepieciešamas īsākas atsperes. Var izmantot atsperes EIBACH. B6 Offroad – gluži otrādi – paredzēti piekares paaugstināšanai. Tālāk seko komplekti.

B10 un B12 − 4 B8 konstrukcijas amortizatori un 4 atsperes. B10 ļauj pazemināt piekari par 40 mm, B12 Pro-Kit – par līdz 60 mm, B12 Sportline ar sarkanajām atsperēm – par līdz 50 mm. Tehnoloģisko risinājumu augstākais sasniegums ir vītņotās piekares komplekti B14 PSS un B16 dažādos izpildījumos. Atkarībā no modeļa tiek paredzēta klīrensa regulēšana, kā arī mehāniskā vai elektroniskā cietības regulēšana. Detalizētu informāciju par katras sērijas īpatnībām un pielietoto tehnolo- ģiju var uzzināt interneta vietnē www.bilstein.com.
   
  Bilstein, amortizatori, амортизаторы, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
 

Amortizators no komplekta B14 PSS ar klīrensa regulēšanas iespēju robežās 30...50 mm. Korpusa aizsardzībai izmantots trīskāršs pārklājums, kura sastāvā ir niķelis un cinks un kurš ir daudz izturīgāks par krāsu.

   
  Ik dienas BILSTEIN rūpnīcās apmēram 2 000 cilvēku izgatavo vairāk nekā 50 000 amortizatorus un piekares komplektus, bet ar to vairs nepietiek. Pieprasījums pēc BILSTEIN produkcijas aug gan autoražotāju vidē, gan pēcpārdošanas pakalpojumu tirgū, tādēļ kompānija palielina ražošanas jaudas – patlaban tiek būvēta jauna rūpnīca. Šis fakts runā pats par sevi: liels pieprasījums ir tikai pēc kvalitatīvām precēm.
   
  Bilstein, amortizatori, амортизаторы, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
 

Viencaurules amortizatora montāža – roku darbs: meistara priekšā – stends ar simt dažādām paplāksnēm. Tiek izmantota trīskārša kontrole. Ja meistars kļūdās un izvēlas nepareizu paplāksni – izstrādājums tiek nodots lūžņos.

 
 

Kļūdas

Īpaša uzmanība tika veltīta piekares elementu nomaiņas jautājumiem. Kā rāda prakse, 98% garantijas pretenziju saistītas ar nekorektu uzstādīšanu. Tas ir sevišķi aktuāli sarežģītām sistēmām – piemēram, pneimopiekarei, kad montāžas kļūdu dēļ klients zaudē vairākus simtus eiro. Kā piemēru var minēt sarežģīto situāciju ar ne pirmā svaiguma Mercedes-Benz. Vadītājs minēja daudzus piemērus, izraisot aktīvu auditorijas reakciju.

Piemēram, nomainot E-Class W211 pneimospilvenu, uzmanība jāpievērš nelielai detaļai, kura fksē šo spilvenu. Detaļu nepieciešams nomainīt: atstājot veco, tiek izjaukta ģeometrija, spilvens rīvējas un ātri iziet no ierindas.
   
  Bilstein, amortizatori, амортизаторы, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
   
 

Uzstādot jaunas detaļas modelim Mercedes-Benz ML W164 bieži vien tiek aizmirsts noņemt transportēšanas fksācijas gredzenu un gadās pat, ka mašīnu ar pneimopiekari nolaiž zemē bez spiediena sistēmā. Tikai Baltijā vien zināmi simtiem šādu gadījumu. Par ko tas liecina? Par to, ka arī gadījumos, kad viss šķiet saprotams, labāk lieku reizi ielūkoties tajā pašā Autodata – iznāks lētāk.

 
 

 

Vēsturiski fakti

Mūsu dienās dažkārt jauc BILSTEIN un Febi − Ferdinand Bilstein. Tās ir dažādas kompānijas, lai gan cēlušās no vienām saknēm. Ferdinandam Bilšteinam bija dēls Augusts, kurš 1873. gadā uzsāka durvju un logu armatūras ražošanu. Manufaktūrai deva nosaukumu «AUBI» – saīsinājumu no Augusta Bilšteina vārda. Turpmākajos gados darbības sfēra paplašinājās un Augusta dēls – Hanss Bilšteins – pacēla kompāniju gluži jaunā līmenī.
   
  Bilstein, amortizatori, амортизаторы, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
   
 

Firma apguva metāla hromēšanas tehnoloģiju, uzsāka hidraulisko iekārtu un automobiļu domkratu ražošanu. BILSTEIN (frmu pārdēvēja 1929. gadā) ražoto domkratu konstrukcija bija tik veiksmīga, ka ar tiem kā oriģināliem piederumiem drīzumā sāka komplektēt daudzus automobiļus. 1950. gadu sākumā kompānija sāk pievērsties amortizatoriem un uz šo brīdi BILSTEIN kļuvusi par vienu no lielākajiem šo mezglu piegādātājiem autorūpnīcu konveijeriem un pēcpārdošanas tirgum.

Amortizatoru ražošanā tiek izmantots pašu sagatavotais metāls. Tas iespējams tādēļ, ka kopš 1988. gada Bilstein ietilpst koncernā Thyssenkrupp, kurš ir pasaulē lielākais augsti leģēta tērauda ražotājs un ierindojas metāla velmējumu ražotāju pirmajā trijniekā. Thyssenkrupp AG – viens no lielākajiem Vācijas rūpnieciskajiem koncerniem, kurš darbojas vairākās sfērās. Koncernam visā pasaulē pieder 80 ražotnes. Deviņos no desmit premium klases automobiļos, katrā trešajā kravas auto un katrā piektajā traktorā Eiropā atrodamas koncerna ražotās detaļas.
 
 
 
 
 
sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®