Dzesēšanas sistēmu sortimenta paplašināšana
neatkarīgajam reserves daļu tirgum

 
 
 
 

Ūdens sūkņi INA ar elektronisko vadību tagad ir pieejami vēl plašākam automobiļu modeļu klāstam.

Kā zināms, atšķirībā no tipveida ūdenssūkņiem ar mehānisko piedziņu, elektriskie sūkņi nav atkarīgi no dzinēja apgriezieniem, tādēļ tie nodrošina vēl optimālāku termorežīmu.

Piemēram, sastrēgumā, kad tukšgaitā strādājošs dzinējs nespēj nodrošināt pietiekamu mehāniskā sūkņa ražību, elektriskais sūknis sāks darboties intensīvāk, lai nepieļautu pārkaršanu.

Savukārt, iedarbinot aukstu dzinēju, vadības elektronika novērtē termodevēju rādījumus un motora iedarbināšanas laikā vispār nestartē elektrisko sūkni, tādējādi nodrošinot ātrāku uzsilšanu. Šādas operācijas rezultātā tiek ekonomēta degviela un samazinās kaitīgo izmešu apjoms.

Dažādiem modeļiem izpildmehānismu konstrukcija var nedaudz atšķirties, taču kopumā darbības princips tām visām ir vienāds. Piemēram, dīzeļdzinējos VW 1.6/2.0 TD un Mercedes-Benz 180-220 CDI tiek izmantota noslēdzoša plāksne, bet dzinējā VW 1.4 TSI atslēdzas piedziņas sajūgs.

Jaunie, elektroniski vadāmie sūkņi vēl vairāk paplašina jau esošo intelektuālo remonta risinājumu klāstu, kas paredzēts neatkarīgajam automobiļu rezerves daļu tirgum. Zem sava zīmola INA kompānija Schaeffler piedāvā mehāniskos, elektroniski vadāmos un elektriskos ūdenssūkņus gandrīz visiem Eiropas automobiļu veidiem.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, INA, Schaeffler
 

Elektriskie dzesēšanas šķidruma sūkņi dod iespēju precīzi regulēt dzesēšanas šķidruma temperatūru visā dzesēšanas kontūra apjomā.

   
  Kompānija Schaeffler vienlaikus ir arī ekskluzīvs, visā pasaulē atzīts termovadības intelektuālo moduļu ražotājs aptuveni 3 miljoniem Volkswagen Group izlaistajiem automobiļiem.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, INA, Schaeffler
 

Termovadības moduļos, kurus izstrādājuši Schaeffler speciālisti, tiek izmantots rotors ar stāvokļa devēju, kas ļauj veikt precīzu temperatūras balansa regulēšanu visā spēka piedziņā. Lai ātri sasniegtu automobiļa agregātu optimālo darba temperatūru, var tikt izmantoti līdz trim papildus dzesēšanas kontūriem – pārnesumu kārbā, dzinēja eļļas karterī un turbokompresorā.

   
 

Visu sastāvdaļu izgatavošanā tiek izmantoti sevišķi droši un izturīgi materiāli, kas ļauj novērst dzesēšanas šķidruma zudumus un garantē hermētiskumu pie augstas temperatūras un spiediena sistēmā.

Termovadības moduļi mūsu dienās pieejami arī pēcpārdošanas servisa tirgū, un mezglu kvalitāte ir tāda pati, kā detaļām, kuras tiek piegādātas VW Group konveijeriem.

Autoservisu darbinieki var ātri un ērti sameklēt piemērotas rezerves daļas, izmantojot kompānijas tiešsaistes katalogu autoremonta darbnīcām paredzētajā portālā www.repxpert.com. Interneta vietnē var atrast arī tehniskās instrukcijas, montāžas apmācības video un daudz derīgu ieteikumu, kas palīdzēs automehāniķu ikdienas darbā.
 
 
 
 
 
sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®