Valeo apbalvojumi

 
 
 
  Kompānija Valeo izcīnījusi divus Automotive News PACE (Premier Automotive Suppliers’s Achievement to Excellence) apbalvojumus par lāzera skeneri SCALA® un jaunu gaisa kondicionēšanas sistēmu ar dabisku aukstumnesēju. Valeo – vienīgā kompānija, kura 2018. gadā saņēmusi uzreiz divas balvas.

SCALA® − unikāls sērijveida lāzera skeneris (lidars) šodienas automobiļu tirgū. Tas jau ir uzstādīts uz pirmā automobiļu modeļa, un būtībā ir galvenais elements augsti automatizētas vadīšanas praksē.

Skeneris piedāvā plašu skata lauku (145°) un spēj konstatēt gan kustīgus, gan nekustīgus objektus līdz pat 150 metru attālumā jebkuros laika apstākļos – gan dienā, gan naktī. Atpazīšanas frekvence − 25 reizes sekundē. Tas ir pirmais lidars ar šādiem raksturlielumiem, kas paredzēts masveida ražošanai par konkurētspējīgu cenu.

   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Valeo
   
 

Lidars SCALA® darbojas, izstarojot īsus gaismas impulsus infrasarkanajā spektra joslā. Ierīcē atrodas izstarotājs un uztvērējs: izstarotajam gaismas kūlim sasniedzot objektu, tas atstarojas un nonāk uztvērējā, kur tiek pārveidots elektriskā signālā.

Attālumu starp izstarotāju un objektu aprēķina pēc signāla atgriešanās laika. Lidara rotējošie spoguļi uztver gaismu, kas tiek atstarota no šķēršļiem, un tādā veidā izveido automobiļa apkārtnes attēlu. Spoguļu stāvokli ikvienā laika momentā fksē īpašs sensors NTN-SNR. Tas sastāv no diviem komponentiem: dubulta magnētiska gredzena, kas novietots uz spoguļu rotora, un nekustīga sensora, kurš mēra rotora leņķisko stāvokli.

Sensors NTN-SNR viena apgrieziena laikā fksē vairāk nekā 5000 impulsus, sasniedzot mērījumu precizitāti līdz vienai grāda desmitdaļai. Pateicoties dubultajam magnētiskajam celiņam, kontroles impulss nosaka “absolūto” spoguļa pagrieziena leņķi un apstiprina to ar katru apgriezienu. Interesi par šo ierīci izrādījuši daudzi autoražotāji, tādēļ tiek plānots, ka lidaru SCALA® sākotnējais ražošanas apjoms būs ne mazāks par 150 000 ierīcēm gadā.
   
 

Otro РАСЕ apbalvojumu saņēma kondicionēšanas sistēma Valeo R-744, kura darbojas bez ķīmiska aukstumnesēja. Tas ir pasaulē pirmais šāda veida risinājums. Sistēma sekmīgi izturējusi daudzus testus, tajā skaitā – trīs dienas ilgus izmēģinājumus pie gaisa temperatūras līdz 43°C. Salīdzinājumā ar tipveida sistēmām, Valeo dabīgais aukstumnesējs spēj pat līdz 30% palielināt elektromobiļu autonomiju, pie kam sistēma saglabā darba spējas pie temperatūras līdz -20°C.

   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Valeo
   
 

Kondicionēšanas sistēma Valeo R-744 ļauj atteikties no līdz šim izmantotajiem tradicionālajiem ķīmiskajiem aukstumnesējiem, kas ievērojami samazina negatīvu iespaidu uz apkārtējo vidi.

   
 

Valeo saņēma arī fnālista balvu par savu 48 voltu starteri-ģeneratoru ar siksnas piedziņu: visvairāk ekonomējošais paņēmiens, kurš šodien pieejams autoražotājiem hibrīdo tehnoloģiju ieviešanai automobiļos.

Balvu pasniegšanas ceremonija notika Detroitā. Vairāk nekā 20 gadu garumā Automotive News PACE Awards tiek uzskatīts par vienu no prestižākajiem apbalvojumiem, kuru piešķir par sasniegumiem automobiļu tehnisko inovāciju jomā.

Dažu pēdējo gadu laikā Valeo ieguvusi vairākas PACE balvas:

• 2016. gadā par elektrisko spiedējsūkni un kondensoru ar ūdens dzesēšanu;

• 2015. gadā par ģeneratoru EG − Effciency Generator. Šajā ierīcē Valeo inženieri aizstāja pusvadītāju lauktranzistorus uz metāla oksīda bāzes ar diodēm, kas ļāva paaugstināt izejas jaudu bez ģeneratora izmēru palielināšanas un vienlaikus arī samazināt degvielas patēriņu;

• 2014. gadā par sistēmu, kura aizsargā pret pārslodzēm;

• 2013. gadā par gaisa iesūkšanas moduli;

• 2012. gadā par stikla tīrītājiem AquaBlade® / VisioBlade®;

• 2008. gadā par sistēmu, kura palīdz iebraukt stāvvietā Park4U®;

• 2007. gadā par sistēmu, kura palīdz atrast daudzstaru radara aklo punktu;

• 2006. gadā par mikrohibrīdo sistēmu StARS;

• 2005. gadā par sistēmu, kura brīdina par izbraukšanu no savas braukšanas joslas LaneVue ™.
 
 
 
 
 
sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®