Agregātu siksnas piedziņa
Gates seminārs

 
 
 
 

Inter Cars organizētā semināra ietvaros Gates pārstāvis pastāstīja par zobsiksnu un daudzceliņu siksnu, kā arī ar tām saistīto mezglu, konstrukciju un ekspluatācijas niansēm.

   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, GSM siksna, ремень ГРМ, Gatesr
   
 

Pirmo reizi automobiļu vēsturē gāzu sadales mehānisma (GSM) siksna tika izmantota 1954. gadā kādā sporta automobilī, bet no 1962. gada sākās šo izstrādājumu masveida ražošana un uzstādīšana sērijveida modeļos.

Mainoties dzinēju konstrukcijai, pieauga arī prasības attiecībā uz siksnām. Ja 1970. gadu vidū GSM siksnai vajadzēja izturēt vidējo darba temperatūru apmēram 90°C, tad šodien šis lielums pieaudzis līdz 170°C. Tas ietekmēja materiāla izvēli siksnu izgatavošanai.

Līdz 1987. gadam masveidā tika izmantots polihlorpropilēns ar nominālo temperatūras diapazonu no -25°C līdz 100°C (maksimums − 120°C) un zemu pretestību dinamiskām slodzēm. No šī materiāla izgatavoto siksnu resurss nepārsniedza 100 000 km.

Mūsdienu dzinējiem siksnas tiek izgatavotas no augstas kvalitātes nitrila, kurš ir ievērojami noturīgāks pret augstas un zemas (līdz -40°C) temperatūras iedarbību, kā arī pret dinamiskām slodzēm. Ar šādu siksnu iespējams veikt līdz 300 000 km.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, GSM siksna, ремень ГРМ, Gatesr
 

Siksna sastāv no vairākiem dažādu materiālu slāņiem. 1 – Gumijas maisījums siksnas aizmugurējai daļai. 2 – Stiklšķiedras kords. 3 – Pretnodiluma pārklājums. 4 – Gumijas maisījums zobiem.

   
 

Resurss

Mūsdienās tiek piesaukti ievērojami intervāli starp GSM siksnu nomaiņas reizēm. Vai tas nozīmē, ka siksna jāmaina, stingri ievērojot kilometrāžu? Nepavisam.

Pieņemsim, ka garantētais siksnas resurss ir 170 000 km, bet desmit gadu laikā automobilis nobraucis tikai pusi no šī attāluma. Vai mums neparko nav jāuztraucas? Tā gluži nav: siksnas īpašības temperatūras un slodzes iedarbības rezultātā mainās, tādēļ pēc desmit ekspluatācijas gadiem siksnu nepieciešams nomainīt neatkarīgi no nobrauktās kilometrāžas.

Vēl eksistē tāds parametrs kā motorstundas: automobilis stāv, piemēram, sastrēgumā, kilometrāža nepieaug, bet dzinējs darbojas. Tas ir sevišķi aktuāls taksometriem, kuri visai bieži stāv ar tukšgaitā darbojošos dzinēju.

Ņemot vērā šo faktoru, jārēķinās ar to, ka taksometru GSM piedziņas siksnas resurss sasniegs maksimums 70% no parastajiem automobiļiem garantētā darbības laika.

Vai siksnai eksistē derīgums termiņš, ja tā atrodas uzglabāšanā? Gates inženieri uzskata, ka, ja no siksnas izgatavošanas brīža līdz uzstādīšanai apritējuši mazāk nekā 8 gadi un siksna uzglabāta normālos apstākļos, tās īpašības nav mainījušās.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, GSM siksna, ремень ГРМ, Gatesr
 

Akustiskais testeris ļauj precīzi noteikt siksnas nospriegojuma pakāpi. Instruments ir noderīgs, tomēr tas vairs nav īpaši aktuāls, jo sistēmu ar mehāniskajiem spriegotājiem, kurām šis rīks ir paredzēts, kļūst arvien mazāk.

   
 

Bojājumi

Ideālos apstākļos GSM siksna bez problēmām nokalpo visu paredzēto termiņu, tomēr ar nožēlu jākonstatē, ka šie ideālie apstākļi ne vienmēr izpildās. Dažkārt siksnas resursu samazina ārēji faktori, piemēram, eļļas noplūde.

Var sākt ķīlēt spriegotājgultņi vai skriemeļi, sūknis utt. Dažreiz siksna pārtrūkst, piemēram, tādēļ, ka zem tās pakļūst atlūzis aizsargpārsega fragments.

Turklāt prakse parāda, ka pietiekami lielu skaitu problēmu rada montāžas kļūdas. Mūsdienās 80% automobiļu tiek uzstādīti automātiskie siksnas spriegotāji. Varētu domāt, ka tos uzstādīt ir vienkāršāk nekā mehāniskos, bet tā tas nav. Gates speciālisti regulāri sastopas ar siksnām, kuru bojājumu raksturs liecina par pārāk mazu vai par pārāk lielu nospriegojumu.

Pirmās problēmas raksturīgākais piemērs ir norauti siksnas zobi. Nepietiekama nospriegojuma gadījumā siksna, tēlaini izsakoties, atrodas pārāk augstu virs skriemeļa. Zobu kontaktlaukums neiekļauj visu virsmu, bet tikai nelielu tās daļu, izraisot kritiskas pārslodzes un zobu noraušanu.

Zobu augšējās skaldnes nodilums varētu liecināt par pārāk lielu nospriegojumu: siksna pārāk dziļi sēžas uz skriemeļa. Darbojoties tas rada troksni, negatīvi ietekmē siksnas resursu, jo tai ir austa pamatne, kā arī samazina spriegotājgultņu resursu.

Nepareizu nospriegojumu dažreiz var izraisīt arī tas, ka siksna mainīta neatdzisušam dzinējam vai arī kaut kāda iemesla dēļ tā tikusi noņemta un pēc tam atkal uzlikta atpakaļ. Kādēļ to darīt ir kategoriski aizliegts? Viss ir vienkārši.

Pēc uzstādīšanas jaunā siksna darbības rezultātā tiek pirmo reizi noslogota, tās profls nedaudz mainās. Vienkārši sakot – tas deformējas un kļūst tievāks. Vizuāli to praktiski nav iespējams pamanīt, bet tam ir būtiska nozīme. Spriegotāji paredzēti jaunas siksnas uzstādīšanai, kuras profls vēl nav pārveidojies, bet, atkārtoti uzliekot veco, piestrādāto siksnu, pareizu nospriegojumu uzstādīt neizdodas.

Var gadīties, ka siksnas spriegošanas laikā var rasties nepieciešamība pagriezt dzinēja kloķvārpstu, un šeit ir viegli kļūdīties, pagriežot tālāk nekā tas nepieciešams. Turklāt tādā gadījumā rodas kārdinājums pagriezt klo- ķvārpstu atpakaļ, bet to darīt nedrīkst – rezultātā atkal neizdodas iestatīt pareizu nospriegojumu.

Pārsniedzot nepieciešamo pagrieziena leņķi tikai par 1–2 grādiem, motors jāturpina griezt, līdz būs sasniegts vajadzīgais kloķvārpstas stāvoklis. Zināma aksioma: mainot siksnu, jāmaina arī ūdens sūknis. Teorētiski eksistē arī izņēmumi.

Piemēram, dažiem Volvo modeļiem atbilstoši ražotāja instrukcijai, sūknis paredzēts diviem siksnas kalpošanas termiņiem. Praksē mēs ļoti bieži nezinām, kad siksna mainīta iepriekšējo reizi, un tieši šī iemesla dēļ šādos gadījumos labāk nomainīt arī sūkni.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, GSM siksna, ремень ГРМ, Gatesr
 

Uzskatāms piemērs, kurš demonstrē to, kādēļ GSM siksnas nomaiņas laikā jāmaina arī sūknis. Ja izdilis sūknis ieķīlēs, siksnu visai drīz vajadzēs mainīt vēlreiz.

   
 

Eksistē arī liels skaits citu siksnas bojājumu cēloņu. Piemēram, vairāk vai mazāk vienmērīgs, bet neraksturīgs zobu nodilums, visticamāk, liecina par skriemeļu izdilšanu.

   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, GSM siksna, ремень ГРМ, Gatesr
   
 

Plaisas siksnas mugurpusē liecina par to, ka skriemeļi mēdz ieķīlēt, lai gan tādu pašu efektu var izraisīt arī neatbilstošs temperatūras režīms.

Vai siksna var pārtrūkt tāpat vien – bez kāda redzama iemesla? Var, ja tā tika uzstiepta uz skriemeļiem ar skrūvgriezi un tādējādi tika bojāts kords.

   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, GSM siksna, ремень ГРМ, Gatesr
 

Gates iesaka GSM siksnas nomaiņas laikā izmantot speciālus  nstrumentus. Šis komplekts tiek saukts par „Locking Kit ” (kataloga numurs: GAT4760B). Nosaukums runā pats par sevi: komplektā iekļautie skriemeļu fksatori palīdz pirms siksnas nomaiņas nofksēt kloķvārpstu pareizajā vietā un liedz tai pagriezties tālāk, nekā tas nepieciešams.

   
 

Nianses

Siksnas nospriegojuma kļūdas var izskaidrot arī ar atšķirīgajām konstrukcijām un nespēju atcerēties visas nianses. Arī tad, kad viss šķiet skaidrs, ielūkoties instrukcijā nebūs lieki, jo dažas situācijas mēdz būt visai āķīgas.

Viens piemērs − VW 1,2/1,6/2,0 litru dīzeļdzinēji, kuriem spriegotājgultņus uz konveijeru piegādāja divi uzņēmumi: Gates un Litens. GSM siksnu komplekti Gates K025649XS un KP25649XS-1, kas ražoti līdz 2016. gada 4. augustam, komplektējas ar Litens spriegotājiem. GSM siksnu komplekti Gates K025649XS un KP25649XS-1, kas ražoti pēc 2016. gada 4. augusta, komplektējas ar Gates spriegotājiem.

Lai gan abi spriegotāji vizuāli atšķiras (Gates spriegotājam nav montāžas austiņas), tie ir savstarpēji nomaināmi. Galvenā montāžas atšķirība: Gates spriegotājam jārotē pretēji pulksteņa rādītāju kustības virzienam, bet Litens spriegotājam – pretējā virzienā. Līdzīgus piemērus var atrast samērā daudz.

Lai nodrošinātu pareizu montāžu, Gates ražoto nomaiņas komplektu iepakojumā ievietota instrukcija ar Autodata shēmām un paskaidrojumiem.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, GSM siksna, ремень ГРМ, Gatesr
 

Instrukcija, kas atrodama GSM siksnas nomaiņas komplekta Gates PowerGrip® Kit iepakojumā, ļaus izvairīties no kļūdām montāžas procesā.

   
 

Vairākķīļu siksnas

Dzinēju attīstība ietekmējusi arī palīgierīču piedziņas siksnas konstrukciju. Dzinēji kļūst mazāki, skriemeļi – arī, bet tas nozīmē, ka siksnai jābūt vēl elastīgākai. Pirms kāda laika Gates izmainīja daudzceliņu siksnu konstrukciju, kuru mūsdienās pārstāv četri novirzieni.

MICRO-V®: universāla siksna ar kokvilnas kordu – nomaiņas risinājums, kas derīgs 90% Eiropas automobiļu parka modeļiem.

MICRO-V® STRETCH FIT®: elastīga siksna piedziņai bez spriegotāja.

MICRO-V® STOP&START: pats nosaukums liecina par pielietojumu.Dzinējiem ar „Start-Stop” sistēmu paredzētās siksnas ir izturīgākas, jo to kords ir izgatavots no aramīda.

MICRO-V® UNIQUE FIT: siksna paredzēta jutīgai, sarežģītas konstrukcijas piedziņai.

   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, GSM siksna, ремень ГРМ, Gatesr
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, GSM siksna, ремень ГРМ, Gatesr
   
 

Atkal kāds gadījums, kad pirmais iespaids var izrādīties nepareizs. Kuras siksnas stāvoklis ir labāks? Pareizā atbilde – siksnas pa kreisi. Tai gan ir saplaisājusi mugurpuse, tomēr profls nav ievērojami izdilis. Siksnas stāvokli iespējams noteikt ar vienkārša instrumenta palīdzību. Ar to iespējams pārbaudīt arī skriemeļa stāvokli. Tas ir būtiski, jo nodilis skriemelis novedīs pie tā, ka siksna ātri izies no ierindas.

   
 

Jaunas prasības ir spēkā arī attiecībā uz spriegotājiem, un Gates produkcija atbilst šīm prasībām. Mūžīgais jautājums: vai rezerves daļu tirgum paredzētās produkcijas kvalitāte atbilst oriģināla kvalitātei? Gadījumā ar Gates tā dažkārt pat ir augstāka.

Uzņēmuma inženieri faktiski analizē visus oriģinālā aprīkojuma konstrukcijas trūkumus un veic nepieciešamās korekcijas, kas ļauj pārsniegt oriģinālo spriegotāju darbības parametrus. Gates piedāvātie spriegotāji DriveAlign® ir aprīkoti ar īpašu blīvējumu, kas aizkavē iekšējo elementu piesārņošanu. Hroma-silikona vērpstieņa atsperei ir uzlaboti materiāla noguruma raksturlielumi.

Vienlaidu materiāla skriemeļi mazina virsmas nodilumu, bet uzlabotais dempfera mehānisms paildzina gan spriegotāja, gan pašas siksnas darbības laiku. Precīzijas gultņi samazina berzi līdz minimumam, kas palīdz mazināt nodilumu un troksni darbības laikā.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, GSM siksna, ремень ГРМ, Gatesr
 

Kā zināms, palīgierīču piedziņā tiek izmantotas ne tikai siksnas, bet arī sajūgi. Dažkārt mērķtiecīgi ir izmantot elastīgos sajūgus, piemēram, Gates EuroGrip®. Tie jāizmanto vietās, kur konstruktīvu īpatnību rezultātā mainās vārpstu savietojums, kas var ātri sabojāt parastu sajūgu. Stiklšķiedras kords nodrošina sajūga formas nemainīgumu pie liela rotācijas ātruma. Speciāls elastomērs – hidrogenēts butadiēna-nitrila kaučuks (HNBR, Hydrated Nitrile Butandiene Rubbers) – ļauj pārvadīt pietiekami lielu griezes momentu, vienlaikus nodrošinot labu elastību un pretošanos novecošanai.

   
 

Каталоги

Gates является одним из ведущих поставщиков компонентов ременных приводов на конвейеры автозаводов рынок послепродажного обслуживания, а также вторым по величине мировым производителем автоматических натяжителей.

Katalogi

Gates ir viens no vadošajiem siksnas piedziņas komponentu piegādātājiem autorūpnīcu konveijeriem un pēcpārdošanas apkalpošanas tirgum, kā arī otrais pasaulē lielākais automātisko spriegotāju ražotājs. Sortiments ir ļoti plašs, un orientēties tajā palīdzēs Instrukcija, kas atrodama GSM siksnas nomaiņas komplekta Gates PowerGrip® Kit iepakojumā, ļaus izvairīties no kļūdām montāžas procesā.

Interaktīvais katalogs vietnē www.gatesautocat.com:  ļauj nekļūdīgi atrast siksnu vai remonta komplektu gan vieglajiem automobiļiem, gan komerctransportam.

Daudz noderīgas informācijas iespējams atrast arī www.gatestechzone.com: ieteicamie speciālie instrumenti, diagnostikas un remonta rokasgrāmatas un daudz kas cits.  Informācija tiek regulāri atjaunināta, jo Gates izprot, cik būtisks ir informatīvais atbalsts mūsdienu automobiļu marku un modeļu plašās izvēles apstākļos.

 
 
 
 
 
sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®