Kravas automašīnas un velosipēdistu drošība
Visaptveroša pieeja no Mercedes-Benz

 
 
 
  Dažādi elektroniskie vadītāja asistenti jau sen vairs nav jaunums. Mercedes-Benz ir viens no šādu sistēmu ieviešanas pionieriem. Autoražotājs regulāri rīko demonstrācijas pasākumus un seminārus par pašu neaizsargātāko satiksmes dalībnieku gājēju un īpaši – riteņbraucēju drošību. Turklāt uzsvars tiek likts ne tikai uz elektroniskajām ierīcēm.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, Mercedes-Benz, Daimler Truck, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv, IC24.lv
   
 

Prakse rāda, ka riteņbraucēji ir lielākā riska grupā nekā gājēji, jo brauc pa ceļu vienotā transporta plūsmā. Turklāt statistika vēsta, ka smagais komerctransports neaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem ir bīstamāks nekā vieglās automašīnas. Piemēram, autovilcieni veido tikai 5% no Eiropas trafika, tomēr izraisa 18% no visiem smagajiem incidentiem, kuros iesaistīti riteņbraucēji, un 15% gadījumu ar gājējiem. Uzbraukšana gājējiem un riteņbraucējiem krustojumos ir trešajā vietā Eiropā CSN, kuros iesaistīts lielais komerctransports (kravas automašīnas, autobusi). Otrajā vietā – noiešana no ceļa, pirmajā – uzbraukšana priekšā braucošajam transportam.

Seku smagums izskaidrojams ar kravas automašīnu un autobusu izmēriem un svaru, kuru iespaidā sadursmes kinētiskā enerģija sanāk daudz lielāka. Demonstrējot elektroniskos palīgus, Mercedes-Benz inženieri min šādu piemēru: autovilcienam, kas brauc ar ātrumu 80 km/h, piemīt tāda pati kinētiskā enerģija kā vidējai vieglajai automašīnai, kura ieskrietos līdz 400 km/h. Protams, otrais cipars ir fantastika, bet tā ir vienkāršāk visu saprast.  

Elektronika

Sistēmas, kas paredzētas vadītāja uzmanības piesaistīšanai vai sadursmes novēršanai, ir pieejamas jau vairākus gadus. Piemēram, jau 2016. gadā Mercedes-Benz demonstrēja sistēmu Blind Spot Assist, kas brīdina par objektiem aklajā zonā. Tiklīdz kravas auto vai autobusa vadītājs nedaudz pagriezīs stūri uz to pusi, kurā atrodas traucēklis, kabīnē atskanēs skaņas signāls, bet uz priekšējā stikla rāmja iedegsies indikators. Pirmajās versijās vadītājam pašam bija jābremzē. Mūsdienās šādu sistēmu sauc par Sideguard Assist un tā ne tikai brīdina, bet arī pati aptur transportlīdzekli, ja tiek konstatēts traucēklis.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, Mercedes-Benz, Daimler Truck, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv, IC24.lv
 

Sistēmas Sideguard Assist demonstrācija: autovilciens pagriežas pa labi, riteņbraucējs brauc taisni. Sistēma paziņo vadītājam un pati apstādina automašīnu.

   
  Pirms kāda laika Mercedes-Benz rīkoja kārtējo pasākumu Safety Dialogue, kurā tika demonstrēta šīs un citu sistēmu darbība – gan uz ierastajām kravas automašīnām un autobusiem, gan arī jaunajiem modeļiem – bez atpakaļskata spoguļiem. Raksturīgi, ka līdz ar demonstrāciju tiek rīkoti semināri, kuros parasti piedalās saistīto organizāciju pārstāvji, piemēram, no inspekcijas aģentūras DEKRA, bundestāga deputāti, loģistikas uzņēmumu pārstāvji un pat Vācijas Riteņbraucēju asociācijas dalībnieki. Kāpēc Mercedes-Benz viņus aicina? Tāpēc, ka uzskata – drošību labāk ieviest kompleksi.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, Mercedes-Benz, Daimler Truck, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv, IC24.lv
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, Mercedes-Benz, Daimler Truck, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv, IC24.lv
 

Pirmā lieta, kas piesaista uzmanību, – kravas automašīnai nav atpakaļskata spoguļu, to vietā – kameras. Tas nav jaunums – šādu risinājumu demonstrējuši jau vairāki autoražotāji. Viena no deklarētajām priekšrocībām – samazināts degvielas patēriņš uzlabotās aerodinamikas dēļ, otra – aklo zonu izslēgšana. Prakse rāda, ka ar aklajām zonām pagaidām viss nav tik gludi: displejā, kas aizstāj spoguli, riteņbraucējs nav redzams, bet reāli viņš tomēr ir. Šādā gadījumā palīdz Sideguard Assist: displejā iedegas sarkans trīsstūris, atskan signāls, un sistēma iejaucas vadībā.

   
 

Realitāte 

Diemžēl pat visgudrākā elektronika ne vienmēr strādā ideāli. Piemēram, kravas automašīnu ražotāji aktīvas bremzēšanas sistēmu ieviesa jau sen – Volvo to pirmoreiz demonstrēja 2004. gadā, Mercedes-Benz – 2006. gadā. Jau nomainījušās vairākas elektronikas paaudzes, tās darbības algoritmi kļūst arvien pilnīgāki, bet internetā regulāri parādās informācija par to, kā kārtējos demonstrācijas testos radies apjukums. Diemžēl arī reālajā dzīvē notiek situācijas, kad elektronika vai nu nepilda tai izvirzītos uzdevumus, vai pilda ne pārāk korekti. 

Reiz kādā no drošības semināriem Mercedes-Benz pārstāvji bija uzaicinājuši vadītāju tālbraucēju, kuram nācās izmēģināt elektroniskā bremzēšanas asistenta Active Breake Assist darbību ikdienas braucienā. Cilvēkam it kā bija jāpastāsta par panākumiem, bet sanāca juceklis. Jā, kad autovilcienam priekšā pēkšņi iespraucās vieglā automašīna, sistēma reaģēja un neļāva ietriekties automašīnā. Tomēr elektronika autovilcienu nobremzēja tik strauji, ka tā aizmugurē ietriecās cita vieglā automašīna.

Problēmas cena

Ne tuvu visi transportlīdzekļi ir aprīkoti ar aizsardzības elektroniku. Runa ir ne tikai par veciem kravas automobiļiem. Jaunajām automašīnām drošības sistēmu komplekts ir pieejams no 2020. gada janvāra, taču daudzās valstīs šāds aprīkojums nav obligāts. Piemēram, Vācijā pašlaik katrs otrais Mercedes-Benz Actros ir aprīkots ar ārkārtējas bremzēšanas sistēmu, bet kopumā Eiropā – tikai katrs ceturtais.

Tas izskaidrojams ar to, ka aizsardzības elektronikas komplekts, kura sastāvā ir Active Brake Assist, Sideguard Assist un Active Drive Assist (joslu maiņas kontrole), maksā aptuveni 5…6 tūkst. eiro. Pat Rietumeiropā ne katrs pārvadātājs ir gatavs par to piemaksāt. Uzaicinot varas institūciju pārstāvjus, Mercedes-Benz virza ideju par to, ka tieši likumdošanas normas varētu paātrināt ārkārtējas bremzēšanas sistēmas ieviešanu.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, Mercedes-Benz, Daimler Truck, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv, IC24.lv
  Mercedes-Benz rīkotie pasākumi Safety Dialogue ir ne tikai elektronisko drošības sistēmu demonstrējumi. Kā saprotams no nosaukuma, tie ir arī reāls dialogs ar inspekcijas un valsts struktūru pārstāvjiem, kā arī ar privātajiem uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām. Autoražotājs uzskata, ka tieši šādas kopīgas apspriešanas palīdz izstrādāt visaptverošu pieeju un sasniegt efektīvākus rādītājus drošības uzlabošanas jautājumos.    
   
 

Raugoties no otras puses

Kāpēc aicināt sabiedrisko organizāciju pārstāvjus, tas ir saprotams. Delikāti sakot, ne visi riteņbraucēji pilnībā saprot situāciju, raugoties no kravas automašīnas vadītāja viedokļa. Saskaņā ar statistiku, uzbraukšana riteņbraucējam visbiežāk notiek pagriezienā: riteņbraucējam jābrauc taisni, bet kravas auto vai autobuss griež pa labi. Turklāt, pat ja riteņbraucējs arī griež pa labi, viņu bieži, tā sakot, piespiež: Eiropā ir daudz šauru ielu, un vadītājs cenšas pagriezties maksimāli tuvu apmalei. Kāpēc notiek uzbraukšana? Jo vadītājs vienkārši neredz riteņbraucēju.

Tieši tāpēc riteņbraucējam iesaka pie luksofora nestāvēt blakus lielam komerctransportam –  īpaši labajā pusē. Labāk nedaudz izvirzīties uz priekšu, lai kravas automašīnas / autobusa vadītājs pamanītu cilvēku uz riteņa. Protams, labāk braukt atstarojošā vestē – tā piesaista papildu uzmanību. Krustojumā kustību labāk uzsākt ātrāk par kravas automašīnu vai autobusu. Piesardzīgiem jābūt arī apļveida krustojumos, un nekādā gadījumā nedrīkst lēkt priekšā kravas automobilim un autobusam: smagā mašīna momentāni neapstāsies. Starp citu, Vācijā sabiedrisko organizāciju un pat policijas pārstāvji regulāri rīko šādas riteņbraucēju apmācības skolās.

Rezumējot

Kāda ir šī stāsta morāle? Tāda, ka elektronika – tas ir labi, bet arī pašiem jābūt uzmanīgiem? Viennozīmīgi. Varbūt Mercedes-Benz, virzot visaptverošu pieeju, cenšas pārcelt atbildības daļu no savām elektroniskajām sistēmām uz likumdevējiem un sabiedriskajiem darbiniekiem? Protams, var teikt arī tā, tomēr svarīgāks droši vien ir rezultāts. Tā pati statistika vēsta, ka tieši visaptveroša pieeja problēmai pēdējo 13 gadu laikā ļāva par 30% samazināt CSN skaitu, kuros iesaistītas kravas automašīnas un riteņbraucēji, – un tas ir galvenais.
 
 
 
 
 

sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®