Stiklu tīrītāji
No vienkāršas mehānikas līdz Aquablade

 
 
 
  Šodien droši vien ne katrs atcerēsies, ka pirmie stiklu tīrītāji parādījās XX gadsimta sākumā un tos izgudroja sieviete. Vairāk nekā gadsimtu ilgajā vēsturē šīs ierīces ir veikušas garu evolūcijas ceļu – no vienkāršiem mehānismiem pārvēršoties par augsti tehnoloģiskiem izstrādājumiem.
   
  auto rezerves daļas, stiklu tirītāju, стеклоочистители, автозапчасти, авто запчасти, AquaBlade, Valeo
   
 

1903. gadā ASV iedzīvotāja Mērija Andersena saņēma ASV Patentu iestādes apstiprinātu patentu stiklu tīrītāju konstrukcijai. Interesanti, ka pēc patenta saņemšanas Mērija mēģināja izgudrojumu pārdot kādai Kanādas kompānijai, bet saņēma atteikumu: ierīce it kā neesot praktiski izmantojama.

   
  auto rezerves daļas, stiklu tirītāju, стеклоочистители, автозапчасти, авто запчасти, AquaBlade, Valeo
 

Patents pasaulē pirmajai stiklu tīrītāju konstrukcijai, 1903. gads.

   
 

Dzīve ātri sakārtoja visu pa savām vietām, un jau pēc 10 gadiem stiklu tīrītājs jau bija automašīnas standarta aprīkojumu. Pirmās ierīces bija mehāniskas – iedarbināmas ar rokturi salonā. Vēlāk piedziņai mēģināja izmantot pneimatiku, hidrauliku utt., līdz galu galā nonāca pie tā, ko izmanto šodien, – elektromotora.

Mehānikas ziņā svarīgs pagrieziena punkts bija 1964. gads, kad amerikāņu inženieris Roberts Kerns (1927−2005) izgudroja un patentēja laika intervāla ideju stikla tīrītāja darbības režīmā. Pirmā par to ieinteresējas kompānija Ford, vēlāk izgudrojumu ieviesa arī pārējie autoražotāji.
   
  auto rezerves daļas, stiklu tirītāju, стеклоочистители, автозапчасти, авто запчасти, AquaBlade, Valeo
   
  auto rezerves daļas, stiklu tirītāju, стеклоочистители, автозапчасти, авто запчасти, AquaBlade, Valeo
 

Stiklu tīrītāji XX gadsimta trīsdesmitajos gados. Par rāmja slotiņām tad vēl neaizdomājās: plakanajiem priekšējiem stikliem pietika ar ļoti vienkāršas konstrukcijas slotiņām. Stikla laistītāju arī vēl nebija.

   
 

Evolūcija

Nopietns pārbaudījums stiklu tīrītājiem bija panorāmas stiklu parādīšanās: plakanā slotiņa nepiekļāvās izliektajai virsmai un tātad nevarēja normāli to notīrīt. Īslaicīgs risinājums bija slotiņas izmēra samazināšana, bet tas nebija labi. Šaurā notīrītā virsma nenodrošināja normālu redzamību, un tas kļuva bīstami, jo automobiļu ātrumi pieauga.        

Risinājums tika atrasts XX gadsimta piecdesmito gadu vidū, kad parādījās rāmja slotiņas. Tās sastāvēja no svirām un elastīgām plāksnēm, kas bija izvietotas gumijas lentes iekšpusē. Šis princips veiksmīgi tiek izmantots arī pašlaik. Slotiņas ir attīstījušās divos virzienos: gumijas asmens, kas tieši tīra, īpašības un paša rāmja uzbūve. Sākumā asmeņiem tika izmantota dabīga kaučuka gumija, bet tā plaisāja salā un kļuva mīksta karstumā, tāpēc astoņdesmitajos gados sāka lietot īpašību ziņā stabilāku gumiju, kas sastāvēja no vairākiem komponentiem.        

Otrs svarīgs attīstības virziens bija rāmja pilnveidošana. Jo lielāki stikla izmēri un sarežģītāks tā profila izliekums, jo grūtāk to notīrīt pa visu virsmu ar parasto rāmja slotiņu. Var palielināt sviru skaitu rāmī, bet slotiņa kļūs smagāka. Tas pasliktinās aerodinamiku, palielinās troksni un samazinās konstrukcijas drošumu. Izeja no situācijas radās līdz ar bezrāmja slotiņu parādīšanos astoņdesmito gadu beigās. Ir arī hibrīda konstrukcijas, kas apvienoja rāmja un bezrāmja tehnoloģijas.             

Mazgāšana

Tomēr ar slotiņām vien bieži vien nepietiek: netīrumi no stikla ir jānomazgā. Pirmie mazgātāji parādījās XX gadsimta otrajā pusē un arī veica noteiktu evolūcijas ceļu. No sākuma sistēmām bija mehānisks sūknis un rokturis salonā, laistītājs atradās virspusē un nomazgāja tikai vējstiklu vadītāja pusē. Elektrisko sūkņu izmantošana ļāva padot šķidrumu zem spiediena – ar strūklu vai vēdekļveidīgi no sprauslām, kas pārvietojās uz motora pārsega.  

Ar visiem plusiem sistēmai ir arī trūkumi, kas mums visiem labi zināmi: padodot mazgāšanas šķidrumu, strūkla tiek saputota ar gaisa plūsmu, īpaši – braucot lielā ātrumā. Tas izraisa nevienmērīgu stikla notīrīšanu, netīrumu izsmērēšanos utt. Situāciju uzlaboja tādu sistēmu parādīšanās, kurās mazgāšanas šķidrums tiek padots uz smidzinātājsprauslām stikla tīrītāju pavadiņu galos, – tādas sistēmas sauc par Wet Arm. Šķidrumu mazāk saputo gaisa pretplūsma, bet ideālu tīrību pa visu slotiņu virsmu tik un tā neizdodas panākt – ir grūti apmānīt fizikas un aerodinamikas likumus.

Attīstības virsotne bija Valeo mazgāšanas sistēma AquaBlade®. Gaisa plūsmas iedarbība ir minimāla, jo ūdens tiek padots caur sprauslām tieši slotiņās.
   
  auto rezerves daļas, stiklu tirītāju, стеклоочистители, автозапчасти, авто запчасти, AquaBlade, Valeo
 

Pa kreisi – tradicionālā mazgāšanas sistēma, vidū – sistēma Wet Arm, ar mazgāšanas šķidruma padevi uz stiklu tīrītāju pavadiņu galiem. Pa labi – sistēma AquaBlade®: mazgāšanas šķidrums tiek padots uz rampām pa visu slotiņu garumu. Par spīti Ar visu augstajam tehnoloģiju līmenim, slotiņas var nomainīt ar pāris klikšķiem.

   
 

AquaBlade

Darbības princips redzams fotoattēlā: AquaBlade® − tā ir sistēma, kurā laistītāji ir integrēti slotiņās. Laistīšanas rampas ir augstas precizitātes izstrādājumi, kuru izgatavošanā tiek izmantotas lāzertehnoloģijas.

Slotiņu konstrukcija tiek aprēķināta individuāli katram auto modelim. AquaBlade® nodrošina labāko redzamību, kas ļauj par 315 milisekundēm agrāk pamanīt bīstamību. Ar ātrumu 50 km/h tas dod bremzēšanas ceļa priekšrocību 4 metru apmērā, ar 130 km/h – 11 metru.

Turklāt mikrosprauslu sistēma AquaBlade® palīdz atbrīvoties no atspīdumiem uz stikla vakaros, kam pateicoties autovadītājs operatīvi reaģē uz situāciju. Vēl viens pluss – sistēma AquaBlade®, salīdzinot ar tradicionālajām laistītāju sprauslām uz motora pārsega, labāk cīnās ar apsalumu.
   
  auto rezerves daļas, stiklu tirītāju, стеклоочистители, автозапчасти, авто запчасти, AquaBlade, Valeo
 

AquaBlade® pastāv divās versijās: parastajā un apsildāmajā. Apsildāmā nodrošina pilnvērtīgu tīrīšanu pat līdz −20°С temperatūrā.

   
 

Jo lielāks ātrums – jo skaidrāk redzami AquaBlade® plusi. Piemēram, ar ātrumu 90 km/h ļoti netīra stikla tīrīšanai var būt nepieciešams padot mazgāšanas šķidrumu 2…3 sekundes ilgi. Tas nozīmē kustību ar pasliktinātu redzamību 50…75 metru garumā. AquaBlade® tādu stiklu notīrīs ar pāris slotiņu vēzieniem.

Veiktie testi parāda, ka ar ātrumu 160 km/h tradicionālā sistēma nodrošina tīrīšanas efektivitāti par 20…30%, AquaBlade® − 100%. Tas nav limits: sistēmu pārbaudīja uz superkariem, un, pat braucot ar 300 km/h,  AquaBlade® tiek galā ar izvirzītajiem uzdevumiem. Raksturīgi, ka, manāmi pieaugot tīrīšanas efektivitātei, mazgāšanas šķidruma patēriņš samazinās par 50%. Šodien AquaBlade® tiek piegādāts autoražotājiem kā oriģināls aprīkojums. Sākumā ar šādām sistēmam tika komplektēti tikai premium klases automobiļi, bet pakāpeniski modeļu skaits paplašinās.

   
  auto rezerves daļas, stiklu tirītāju, стеклоочистители, автозапчасти, авто запчасти, AquaBlade, Valeo
 

AquaBlade® tiek izmantoti:

Mercedes-Benz: SL-class, E-class, GLE / GLS-class, S-Class, S-Class Coupé Cabriolet

Volvo: V60 > 2018 (priekšpusē un aizmugurē), ХС60 > 2017, XC40. Apsildāma sistēma − opcija.

Renault: Alpine A110 (2017)

Tesla: Model X > 2015

Ford: GT > 2017 (fotoattēlā) sistēma testēta ar ātrumu 300 km/h.
   
  Interesanti saskatīt analoģijas: kādreiz elektriskie logu pacēlāji bija tikai dārgām automašīnām, bet šodien ar tiem tiek komplektēti pat budžeta klases modeļi. Tas pats ir ar multimediju sistēmām, parkošanās sensoriem un citiem komforta atribūtiem. Vai tas nozīmē, ka visai drīz AquaBlade® sistēmas būs daudz izplatītākas? Ļoti iespējams, dzīvosim – redzēsim
   
 
Efektivitātes salīdzinājums
Sistēma Mazgājamā virsma ar 160 km/h Tīrīšanas laiks, sekundes Stiklu tīrītāju vēzienu skaits
Tradicionālā: motora pārsega laistītāji + sausas slotiņas 20% 11 7
"Wet Arm" – sprauslas stiklu tīrītāju pavadiņās  50% 10 7
AquaBlade® 100% 6 3
 
 
 
 
 
 
sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®