Febi seminārs
Dzesēšanas sistēma

 
 
 
 

Par ūdens sūkņu konstruktīvajām īpatnībām un dzesēšanas sistēmas ekspluatācijas niansēm kompānijas Inter cars organizētajā seminārā pastāstīja febi pārstāvis Jevgeņijs Rašaps.

   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, ūdens sūknis, помпа, antifrīzs, antifreeze, antifreeze g12, антифриз, антифриз g12, Febi, Inter Cars, intercars.lv
 

Ieprogrammēts nehermētiskums – neliela daudzuma izsūkšanās caur gala blīvējumu –, tas nav defekts, bet nepieciešams līdzeklis tā paša blīvējuma uzturēšanai darbspējīgā stāvoklī.

   
 

Kāds ir dzesēšanas sistēmas uzdevums? Atbilde šķiet acīm redzama, bet patiesībā tā ir nedaudz plašāka. Šodien, kad ekoloģiskie normatīvi kļūst arvien stingrāki, dzinējs ir ne tikai jāatdzesē, bet arī jāuztur vienmērīga darba temperatūra, jānodrošina iepriekšēja eļļas iesildīšana utt. Tieši tāpēc no parastajiem sūkņiem ar mehānisko piedziņu no GSM zobsiksnas arvien biežāk atsakās. Klasiskie sūkņi projektēti tā, lai dzinējs tukšgaitā nepārkarstu. Tas nozīmē, ka ar augstiem apgriezieniem sūkņa veiktspēja un tātad – dzesēšana kļūst lieka, kas izraisa neoptimālu degvielas sadegšanu un paaugstinātu izmešu emisiju.  

Ir risinājumi, kā regulēt mehāniskā sūkņa produktivitāti. Tās var būt spārnu rata konstrukcijas izmaiņas − apmēram kā turbīnās ar maināmu ģeometriju − vai veiktspējas ierobežošana, pateicoties vārsta vadīšanai sūkņa kanālā. VW dzinējos tiek izmantots cits risinājums: pārvietojams gredzens virs spārnu rata, kas arī mākslīgi samazina pastāvīgi strādājoša sūkņa veiktspēju. Starp citu, šo konstrukciju patentējis pats VW, un tas izskaidro to, kāpēc pēcpārdošanas pakalpojumu tirgū piedāvātajiem sūkņiem tiem pašiem dzinējiem ir nedaudz citāda konstrukcija – bez minētā gredzena. Lai izvairītos no patentu tiesību pārkāpuma, komponentu ražotājiem nākas meklēt citus konstruktīvus risinājumus. 

Tomēr tālāk sarežģīt mehānisko sūkņus bija nerentabli. Lai atbilstu Euro 6 normām, vienkāršāk bija pāriet uz elektriskajiem sūkņiem, kuri nav atkarīgi no dzinēja apgriezieniem un kurus vada elektronika.

Antifrīzi

Saskaņā ar Vācijas statistiku, 20...25% automobiļu bojājumu saistīti ar antifrīzu; vai nu ticis ieliets kaut kas neatbilstoš, vai nu laikus nav mainīts. Interneta forumos līdz bieži jautā: vai antifrīzu var ieliet atkārtoti? Atbilde šķiet acīm redzama. Komponentu un antifrīza ražotāji viennozīmīgi neiesaka atkārtoti ieliet šķidrumu, kas jau bijis sistēmā. Tomēr jautājums paliek. Kāpēc tā notiek – lai ietaupītu? Ne gluži. Šeit ir neliela priekšvēsture.      

Kā zināms, eksistē dzesēšanas sistēmas iekšējās korozijas problēma, šī iemesla dēļ dzesēšanas šķidrumiem ir inhibitoru piedevu komplekts cīņai ar koroziju. Vecajos tosolos galvenokārt izmantoja fosfātu sāļus. Antifrīzos, kurus pieņemts iekļaut kategorijā G11 (IAT − Inorganic Acid Technology), ir silikāta piedevas. Borātu, fosfātu, amīnu un nitrītu, kuri bija tosolā, G11 antifrīzā vairs nav. Vēlāk parādījas G12 antifrīzi, kuri iekļaujas OAT − Organic Acid Technology kategorijā, ar karboksilāta piedevu kompleksu. Viens no izziņotajiem iemesliem − karboksilāta piedevas tiek taupīgāk izlietotas, arī tādi antifrīzi ir labāk piemēroti mūsdienu dzinējiem, bet iemesls nav tikai tas.

Silikāta piedevas – diezgan kaitīgas vielas, turklāt tās nav tik vienkārši utilizējamas. Citiem vārdiem sakot, kaut kur sastopamie ieteikumi izmantot antifrīzu atkārtoti bija saistīti tieši ar šo ekoloģisko niansi. Protams, par kaitīgumu dzinējam tika noklusēts. Prakse parādīja, ka karboksilāta piedevas ar visiem saviem plusiem tomēr nav tik efektīvas cīņā ar koroziju, un tāpēc dažos gadījumos tika nolemts atgriezties pie silikāta inhibitoriem – vismaz daļēji. Tā parādījās antifrīzi Hybrid Organic Acid Technology, kuru sastāvā vienlaikus ir karboksilāta un silikātu piedevas.

Ņemot vērā visas iepriekš minētās nianses, autoīpašniekam drošākais veids, kā neapjukt, izvēloties antifrīzu, ir ievērot autoražotāja instrukcijas. Protams, jāskatās nevis uz antifrīza krāsu, bet uz piedevām – dzesēšanas šķidrumu var iekrāsot, kā vien vēlaties. Prakse rāda, ka autoīpašnieki diemžēl vēl joprojām nereti kļūdās. Piemēram, ieteiktā karboksilāta antifrīza vietā tiek ieliets sarkanā krāsā nokrāsots silikātu antifrīzs. Kas notiks, ja ar neatbilstošu antifrīzu brauks piecus gadus? Variantu ir daudz: alumīnija detaļu sabrukšana, pārkaršana katlakmens dēļ, termostatu sabojāšanās, sliktāk strādājošs salona sildītājs utt.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, ūdens sūknis, помпа, antifrīzs, antifreeze, antifreeze g12, антифриз, антифриз g12, Febi, Inter Cars, intercars.lv
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, ūdens sūknis, помпа, antifrīzs, antifreeze, antifreeze g12, антифриз, антифриз g12, Febi, Inter Cars, intercars.lv
 

Kādēļ sūknis sācis tecēt? Nogulsnes izplešanās tvertnē un termostata korpusā liecina par to, ka iespējamākais defekta iemesls ir pārāk ilgi neveikta dzēšanas šķidruma nomaiņa, kā arī sistēmas skalošanas procesa ignorēšana nomainot.

   
 

Kāpēc jāskalo sistēma

Mainot antifrīzu, ieteicams sistēmu vienmēr izskalot. To vēlams darīt ar ūdens strūklu un samērā ilgi – kamēr sāk tecēt tīrs ūdens. Labākus rezultātus palīdzēs sasniegt impulsa sūknis – īpaša ierīce, kas sistēmā rada šķidruma vibrācijas viļņus, kuri izskalo nogulsnes. Kāpēc skalošana nepieciešama? Tā samazina fotoattēlā redzamo sūkņa blīvslēgu bojājumu risku.  

Reizēm autoīpašnieks pamana, viņaprāt, dīvainu situāciju. Automašīnai uzstādīts jauns sūknis, bet šķiet, kas tas tek – ar neapbruņotu aci redzams, kā karājas šķidruma piliens. Antifrīza daudzums sistēmā it kā nemazinās. Kad dzinējs ir karsts – pilieni nav redzami: droši vien iztvaiko. Brāķa sūknis? Nekādā gadījumā.

Ir tāds jēdziens, kā ieprogrammēts nehermētiskums. Dzesēšanas šķidrums sūcas cauri ļoti mazā daudzumā, kas neietekmē patēriņa daudzumu caur vārpstas blīvējumu. Kāpēc tas vajadzīgs: blīvslēgs, kā zināms, atrodas uz rotējošās vārpstas, un šķidrums, kas sūcas cauri, darbojas kā smērviela. Ja tā nenotiktu, rastos sausā berze, blīvslēgs pārkarstu un ātri izietu no ierindas.

Kā tas saistīts ar skalošanu? Tieši. Ja sistēmā ir palikuši mehāniski piemaisījumi – piemēram, rūsa –, tad diezgan ātri tā nonāk šajā blīvējumā, bojā to, un sūknis sāk tecēt pa īstam. Pat ja netīrumi nenonāks blīvslēgā, bet aizsprostos kādu kanālu, – arī tad nekas labs nav gaidāms.

   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, ūdens sūknis, помпа, antifrīzs, antifreeze, antifreeze g12, антифриз, антифриз g12, Febi, Inter Cars, intercars.lv
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, ūdens sūknis, помпа, antifrīzs, antifreeze, antifreeze g12, антифриз, антифриз g12, Febi, Inter Cars, intercars.lv
  Gala blīvējums vai sūkņa blīvslēgs − šķietami vienkārša lieta. Bet patiesībā tas tā nav: blīvslēgs sastāv gandrīz no desmit detaļām.
   
 

Ekspluatācija un remonts

Mūsdienu automobiļos arvien biežāk izmanto elektriskos ūdens sūkņus, bet automašīnu ar parastajiem mehāniskajiem sūkņiem vēl ir ļoti daudz. Šķiet, ka viss sen jau ir izpētīts, tomēr zināmi diezgan daudzi gadījumi, kad jauns sūknis ātri iziet no ierindas montāžas kļūdu dēļ. Piemēram, ja pārlieku savelk siksnu, rodas sašķiebe, gultņa pārslodze un sūknis sāk trokšņot.  

Ir arī daudzi citi momenti, kuriem vajadzētu pievērst uzmanību: piedziņas siksnas stāvoklis vai ventilatora viskozitātes sajūga (ja tāds ir) stāvoklis. Gadījumā, ja ir izmantots silikona blīvējums, vēlams pārliecināties, vai ir pagājis paredzētais tā sacietēšanas laiks, pirms sistēmā tiek iepildīts dzesēšanas šķidrums.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, ūdens sūknis, помпа, antifrīzs, antifreeze, antifreeze g12, антифриз, антифриз g12, Febi, Inter Cars, intercars.lv
 

Sūkņa komplektā ietilpstošā blīve samazina kārdinājumu montējot izmantot šajā gadījumā nevajadzīgo hermētiķi. Jebkurā gadījumā vajadzētu lasīt ražotāja instrukciju: reizēm hermētiķis ir vajadzīgs, reizēm − nav. Ja tomēr vajadzīgs, ir svarīgi nepārspīlēt tā daudzumu: hermētiķa pārpalikumi iespiedīsies iekšā un ar antifrīzu sāks izplatīties pa sistēmu, kas palielina kāda kanāla aizsprostošanās risku.

   
  Mēdz būt arī mazas, bet komplicētas problēmas, to vidū – ar tādu šķietami nenozīmīgu detaļu kā izplešanās tvertnes korķis. Piemērs: dzinējs pārkarst, bet no salona sildītāja pūš aukstu gaisu. Problēma termostatā? Nav teikts. Ja izplešanās tvertnes korķa vārsts ir sabojājies, sistēmā pieaug spiediens, tiek traucēta normāla cirkulācija, rodas gaisa korķi, kas spēj izraisīt minētos simptomus. Citiem vārdiem sakot, problēmu vēlams risināt kompleksi, konstatējot tās pirmcēloni.
   
  auto rezerves daļas, автозапчасти, ūdens sūknis, помпа, antifrīzs, antifreeze, antifreeze g12, антифриз, антифриз g12, Febi, Inter Cars, intercars.lv
  Pēc sūkņa bojājumu rakstura bieži vien var saprast, kāds ir bijis defekta pirmcēlonis. Piemēram, šajā gadījumā apmale atdalījusies no piedziņas zobrata GSM piedziņas zobrātu ass nesakritības dēļ.
   
 

Runājot par jaunākiem automobiļiem, nekorektas ekspluatācijas vai montāžas kļūdu cena pieaug, jo dzesēšanas sistēmas elementi kļūst arvien sarežģītāki un dārgāki. Vienkāršs piemērs – termoregulēšanas sistēmas modulis VW dzinējos, kurā iekļauts uzreiz gan sūknis, gan termostats. Ja kāds no tiem sabojājas, ir jāmaina viss mezgls, jo formāli tiek uzskatīts par remontam nepiemērotu. Lai izvairītos no kļūdām, febi sniedz plašu informatīvo atbalstu: tā ir uzstādīšanas instrukcija katras detaļas kastē, informatīvie biļeteni un daudz kas cits, kas vienkāršo neatkarīgo autoservisu darbu.

 
 

 

Koncentrāta atšķaidīšana

Ar ko atšķaidīt antifrīza koncentrātu: destilētu vai parastu  ūdeni? Vispār − kur radies viedoklis par destilēta ūdens nepieciešamību? Vēl no tiem laikiem, kad lietoja vecos tosolus uz fosfātu bāzes. Parastais ūdens nebija ieteicams, jo tajā esošie sāļi izraisīja skābju veidošanos, kas sagrauj metālu. Īpaši jutīgs pret to bija alumīnijs – saēda alumīnija bloku galvas. Kad pārgāja uz silikātiem (G11), destilētais ūdens − tieši pretēji − kļuva kontrindicēts, jo šajā gadījumā jau tieši tas veicina antifrīza paskābināšanos. Taču parastais ūdens (ūdensvada, dzeramais), kam sastāvā ir konkrēts daudzums minerālu, gluži pretēji − ir vēlamāks, jo uztur optimālu antifrīza sārmaino sastāvu.

 

 
 
 
 
 
sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®