MANN-FILTER FreciousPlus2
Salonu filtru jaunais standarts

 
 
 
 

Ar uzlabotāju FreciousPlus 2 tirdzniecības marka MANN-FILTER nosaka jaunus standartus gaisa filtrācijai automobiļa salonā. Jaunais filtrs demonstrē principiāli citas iespējas filtrācijas ziņā, atsijājot īpaši sīkas daļiņas, nodrošina drošu aizsardzību pret alergēniem, kā arī pārliecinoši cīnās ar pelējuma veidošanos. 

   
  eļļas filtrs, gaisa filtrs, degvielas filtrs, масляный фильтр, воздушный фильтр, топливный фильтр, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, MANN FILTER
   
 

Vai gaiss, ko mēs elpojam, ir tīrs? Pat ja tā šķiet, tas ne pārāk atbilst īstenībai. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas pētījumu, 92% pasaules cilvēku dzīvo tādos rajonos, kur gaisa piesārņojums pārsniedz pieļaujamo līmeni. Proti, runa ir absolūto vairākumu pasaules iemītnieku un planētas lielāko daļu. Vairāk nekā 4 miljoni cilvēku gadā cieš no dažādām slimībām, ko izraisījis gaisa piesārņojums.

Mēs esam raduši uzskatīt par tīru gaisu tādu, kurā nav redzamu piesārņojumu, piemēram, putekļu. Taču paradokss ir tāds, ka putekļi nav paši briesmīgākie. Cilvēka organismā ir savas filtrācijas sistēmas, un, runājot tehniskā valodā, relatīvi lielas daļiņas šī sistēma visai veiksmīgi aiztur un izvada. Protams, ar nosacījumu, ka cilvēks uztur samērā normālu dzīvesveidu un paspēj atjaunoties, kas mūsdienu dzīves ritmā ne visiem izdodas. Jo sīkākas daļiņas, jo dziļāk tās iekļūst organismā, ir sarežģītāk izvadāmas un tātad nodara lielāku kaitējumu.

Piemēram, daļiņas, kas ir mazākas par 10 mikroniem, spēj iekļūt dziļi plaušās un tajās nogulsnēties. Vēl kaitīgākas ir daļiņas, kas ir mazākas par 2,5 mikroniem, kuras var pārvarēt aerohematisko barjeru un nonākt tieši asinsrites sistēmā. Cieto daļiņu hroniska iedarbība palielina sirds un asinsvadu, respiratoro un citu slimību attīstību.     

Ceļš – tā ir dažādu kaitīgo vielu koncentrēšanās vieta: no riteņu saceltajiem putekļiem līdz izplūdes gāzēm, kas satur ogļūdeņražu daļiņas un ar tām saistītas vielas – aldehīdus, benzopirēnus, kvēpus utt. Īpaši bīstams ir CO − oglekļa monoksīds, bezkrāsaina, ļoti toksiska gāze bez garšas un smaržas, vieglāka par gaisu, kā arī slāpekļa oksīdi − neorganiskie binārie slāpekļa savienojumi ar skābekli. Protams, tas viss cenšas iekļūt automobiļa salonā, bet iekļūs vai ne – būs atkarīgs no salona filtra. 

Salona filtrs FreciousPlus2 – viena no jaunākajām MANN-FILTER izstrādēm. Šis filtrs spēj aizkavēt ne tikai daļiņas, kas ir mazākas par 10 mikroniem, bet arī atsijāt līdz 90% par 2,5 mikroniem mazāku daļiņu un 80% ļoti mazu daļiņu 1 mikrona apmērā. Salīdzinājumam – 1 mikrons ir apmēram 700 reižu mazāks nekā cilvēka mata diametrs. Tādu parametru nodrošināšanai ir izmantoti vairāki “know how”, viens no kuriem – principiāli jauns filtrācijas materiāls, kas sastāv no nanošķiedrām, kuras ir 100 reižu plānākas par standarta materiālos izmantotajām.

Pilnveidotais FreciousPlus2 arī pozitīvi atšķiras no tā priekšgājēja, ja runa ir par gāzu un smaržu aizturēšanu. Sēra un ozona uzlabota saistīšanās, bet slāpekļa oksīdu gadījumā var runāt par gandrīz pilnīgu atsijāšanu. Salīdzinot ar iepriekšējo modeli, FreciousPlus2 var absorbēt nedaudz vairāk kā 200 reižu vairāk amonjaka.

Jaunais filtrs arī labāk pasargā no gaistošajiem organiskajiem savienojumiem – tādiem kā formaldehīds, kas var izdalīties no automašīnas salona materiāliem. FreciousPlus2 ļoti augstā līmenī filtrē baktērijas, aiztur alergēnus un novērš pelējuma veidošanos. Kopš 2019. gada salona filtri jau ir pieejami pēcpārdošanas pakalpojumu tirgū, turklāt paplašināsies to automobiļu modeļu saraksts, kuriem tāds filtrs tiek piedāvāts.
 
 
 
 
 
sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®