Amortizatoru balsti

 
 
 
 

Daudzām automašīnām mūsdienās izmanto MacPherson tipa priekšējo piekari. Bez pamatfunkcijas – vibrācijas slāpēšanas  – MacPherson statņiem ir arī dilbu funkcija. Statņi ar tiem piestiprinātām riteņu rumbām grozās ap savu asi, kas ļauj pārvaldīt priekšējos riteņus. Svarīga loma šajā procesā ir amortizatoru balstiem.

   
  febi, amortizatori, амортизаторы, опорные подшипники, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
   
 

Kā zināms, amortizatora balsts sastāv no dempferu elementa un atbalsta gultņa. Atbalsta gultnis nepārtraukti atrodas mainīgās slodzes apstākļos, to skaitā ir arī pakļauts sitieniem atsperes darbības dēļ. Protams, arī dempferu elements ir pakļauts slodzei. Formāli atbalsta gultnis nav stūrēšanas daļa, bet tā darbspēja ietekmē vadāmību. Protams, tas ir atkarīgs no izmantotā konstruktīvā risinājuma.        

Ja gultņa iekšējais gredzens darbojas kā ieliktnis, caur kuru iet amortizatora kāts, tad ietekme uz vadāmību ir lielāka. Ņemot vērā gultņa kritisko nodilumu, rodas brīvkustība un kāts var novirzīties no ass. Rezultātā tiek traucēti riteņu uzstādīšanas leņķi, mainās automašīnas reakcija un paātrinās riepu nodilšana.

Ja gultnis nodrošina tikai statnes rotāciju un nemijiedarbojas ar amortizatoru, tad riteņu savirzes-sāngāzuma leņķu traucējumu praktiski nav. Šādā gadījumā kātu no ass pārvietošanas notur ieliktnis, kurš ir iepresēts gumijas dempferā. Tomēr gultņu nodilums ietekmē arī vadāmību. Dempferu elementa nolietojums negatīvi ietekmēs arī komfortu un amortizatoru resursu.
   
  febi, amortizatori, амортизаторы, опорные подшипники, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
   
 

Autovadītājs ne vienmēr jūt balstu izdilumu braukšanas laikā. Pirmkārt, tie bojājas pakāpeniski, lai gan, piemēram, dobji, stingri sitieni, kas rodas, braucot pa nelīdzenu virsmu, liek aizdomāties. Balstiem izdilstot, stūre paliek mazliet cietāka, taču mūsdienu automašīnās ar stūres pastiprinātājiem to var arī nejust. Čirkstēšanu amortizatoros, veicot pagriezienus, arī var nesadzirdēt, jo skaņas izolācija automašīnās kļūst arvien labāka.

Bieži, atverot pārsegu, var redzēt balstu bojājumus. Turklāt jau sen ir zināma vienkāršu paņēmienu virkne, kas ļauj pārliecināties par aizdomām. Piemēram, pašūpojot automašīnu no vienas puses uz otru, var sadzirdēt sitienus. Palūdzot kādam pagrozīt stūri, tāpat var sadzirdēt vai sajust nelielus sitienus, bet reizēm brīvkustība ir pat redzama. Jebkurā gadījumā labāk nevilcināties un defektu novērst.
   
  febi, amortizatori, амортизаторы, опорные подшипники, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
 

Šādā statņu konstrukcijā var vizuāli novērot palielinātu atstarpi starp virsbūvi un augšējo čaulu, kas var liecināt par amortizatoru balstu bojājumiem.

   
  Kāds ir balstu resurss? Uz šo jautājumi ir grūti sniegt viennozīmīgu atbildi, tas atkarīgs no daudziem faktoriem. Jebkurā gadījumā, mainot amortizatorus, febi speciālisti rekomendē mainīt arī balstus. Visticamāk, tie neizturēs divus amortizatoru kalpošanas termiņus, bet noteikti būs jāapmaksā atkārtota amortizatoru montāža / demontāža un savirzes sāngāzuma regulēšana.
   
  febi, amortizatori, амортизаторы, опорные подшипники, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
   
  Šajā gadījumā redzams, ka automašīna diezgan ilgi ir braukusi ar saplīsušiem amortizatoru balstiem. Līdz ar to slodze uz amortizatoriem kļuva lielāka, tie neizturēja un iztecēja, par ko liecina eļļas pleķi.
   
 

Febi piedāvā plašu amortizatoru balstu, kā arī pašu amortizatoru izvēli. Izgatavojot balstus, tiek izmantoti gultņi ar augstu drošības rezervi, tiek ievērotas OE specifikācijas gan izmēru, gan materiālu ziņā: elastomēri un metāli. Rezerves daļu kvalitāte pēcpārdošanas apkopes tirgū pilnībā atbilst oriģinālajai.

Piedāvāto rezerves daļu pilns saraksts atrodams pēc atsauces:  www.partsfinder.bilsteingroup.com
 
 
 
 
 
sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®