Delphi:
bremžu kluču parametri // sporta bremzes - vai tas vienmēr ir labi? // No kā izgatavoti kluči

 
 
 
 

Mūsdienu bremžu kluči nav tik vienkārši, kā šķiet. Šīm detaļam šodien ir jadrošinā ne tikai drošība, bet arī komforts. Delphi speciālisti uzsver piecus punktus, kuri ir svarīgi, izvēloties bremžu klučus.

   
  Delphi Technologies, bremžu kluči, тормозные колодки, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
   
 

1. Atbalsta plāksne

Tas ir kluča pamats. Tai jābūt īpaši izturīgai, ar stabilu termoizplešanās koeficientu visā laukumā, un tā nedrīkst deformēties regulāru termisku un mehānisku slodžu iedarbībā. Dažiem nezināmas izcelsmes klučiem var redzēt deformāciju montāžas izvirzījuma zonā no diska rotācijas virziena puses – tā ir uzkrītoša plāksnes nepietiekamas izturības pazīme. Delphi kluču atbalsta plāksnes tiek ražotas no marķēta štancētā tērauda, un tām ir tāda pati forma un izmērs kā oriģināliem. Plāksne ir apstrādāta ar pulverveida pārklājumu, kas ir noturīgs pret augstām temperatūrām, ķīmiskiem reaģentiem un koroziju.

2. OE ieliktnis

Šis elements ietekmē gan drošību, gan arī komfortu. Izvietots starp atbalsta plāksni un frikcijas materiālu, trīs milimetru ieliktnis nodrošina trokšņu absorbciju un termoizolāciju, kas kavē bremžu šķidruma uzvārīšanos ilgstošas intensīvas bremzēšanas gadījumā. Šī elementa integrācija klucī rada vairākas tehnoloģiskas grūtības. Pirmkārt, nepieciešams īpašs materiāls ar zemu siltumvadītspēju un augstu vibrāciju absorbcijas spēju. Otrkārt, jānodrošina tā adhēzija ar divām dažādām virsmām – plāksnes tēraudu un frikcijas materiālu. Tā ir dārga un diezgan darbietilpīga procedūra, un tāpēc daži ražotāji, izgatavojot budžeta klases klučus, atsakās no OE ieliktņa.

3. Trokšņa absorbēšanas plāksne

Tas ir papildu komforta elements. Pat darbderīgos bremzēšanas mehānismos bremzējot rodas zemas frekvences trokšņi. Trokšņa absorbēšanas plāksnes uzdevums arī ir neitralizēt šos trokšņus. Trokšņa absorbēšanas plāksne ir pamatne, kas uzlīmēta kluča aizmugurē. Delphi klučos šī pamatne izgatavota pēc oriģināla standartiem un sastāv no vairākām savā starpā cieši savienotu materiālu kārtām. Protams, troksni absorbējošā plāksne nevar novērst tādus trokšņus kā kaukšana vai čīkstoņa, ko izraisījuši dažādi blakus faktori – no kluču pieķepšanas vai nodiluma līdz suporta nobīdei.

4. Frikcijas materiāls

Pašlaik kluču izgatavošanā tiek izmantotas desmitiem sastāvdaļu. Tas saistīts ar to, ka klucim vienlaikus ir jāatbilst daudziem parametriem. Delphi pielieto vairāk nekā 130 dažādus komponentus, no kuriem radīti vairāki desmiti unikālu maisījumu dažādu veidu klučiem. Neapstājoties pie sasniegtā, uzņēmuma inženieri meklē jaunas formulas, testējot vairāk nekā 300 dažādu sastāvu gadā.

5. Frikcijas virsmas forma un īpašības

Delphi klučiem, tāpat kā oriģināliem, ir noslīpinājumi, kas palīdz samazināt pieslīpēšanas laiku un mazināt troksni šī perioda laikā. Neatkarīgi no formas un atrašanās vietas tie ir projektēti tādā veidā, lai nodrošinātu ideālu frikcijas uzlikas un diska virsmas savstarpēju piekļaušanos. Bremžu klučiem ir arī speciālas rievas, ja tādas ir paredzētas. Tāpat kā oriģināliem,  tās ļauj klucim liekties bez frikcijas materiāla atslāņošanās un palīdz likvidēt ūdeni un putekļus, kas veidojas, diskiem un klučiem nodilstot.

Standarti un efektivitāte

Šobrīd daudziem klučiem var sastapt marķējumu 90R – tas nozīmē, ka produkcija atbilst ECE R90 normatīviem. Tā ir Eiropas likumdošanas prasība, bet standarts R90 vēl nav rādītājs. Testi saskaņā ar šo metodiku ir visai demokrātiski, tajos iekļauties ir diezgan vienkārši − turklāt tie tiek veikti sausos apstākļos. Tiek uzskatīts − ja kluči atbilst tikai standartam R90, tiem ir veikti tikai 15% izmēģinājumu no testu kompleksa, kas paredzēti autoražotājiem primārās komplektācijas homologācijai.

Delphi veic daudz savus, daudz stingrākus testus reālos apstākļos. Delphi klučiem tiek veikti arī vairāki neatkarīgi izmēģinājumi − tostarp testi AK Master Performance, Auto Motor und Sport, Alpine  − un arī trokšņa līmeņa izmēģinājumi. Delphi kluču ražošanā izmantotās tehnoloģijas, materiāli un stingrā kontrole garantē, ka bremzēšanas laiks un vienmērīgums pilnībā atbildīs oriģinālo komplektējošo sastāvdaļu parametriem.

   
  Delphi Technologies, bremžu kluči, тормозные колодки, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
 

1 − atbalsta plāksne, 2 − OE ieliktnis, 3 − trokšņa absorbēšanas plāksne, 4 − frikcijas materiāls, 5 − frikcijas virsmas forma.

   
 
   
 

 

Sporta bremzes: vai tas vienmēr ir labi?

Pašreiz tirgū tiek piedāvāti daudzi tūninga aksesuāri un komponenti, to skaitā arī bremzes. Skaidrs, ka sporta bremzes mēdz būt dažādas: sākot ar tādām, ko vēl var izmantot ikdienas ekspluatācijā, beidzot ar tādām, kas domātas tikai un vienīgi sacīkstēm.
   
  Delphi Technologies, bremžu kluči, тормозные колодки, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
   
 

 

Ir daudz nianšu, bet, runājot īsumā, parastās “civilās” bremzes projektētas tā, lai efektīvi darbotos uzreiz – bez iesildīšanas, taču, jo sportiskākas ir bremzes, jo aktuālāka ir iesildīšana. Neiesildītas sportiskās bremzes efektivitātes ziņā var pat zaudēt civilajām. Ievērības cienīgs ir kāds piemērs, kad īpašnieks uzstādīja, viņaprāt, visai progresīvas sporta bremzes, bet pēc tam ar neiesildītām bremzēm nevarēja iziet tehnisko apskati: palēninājums nesasniedza minimālos nepieciešamos parametrus.

 
   
 
   
 

No kā izgatavoti kluči

Ikviens ražotājs cenšas turēt noslēpumā savas frikcijas materiāla ražošanas formulas. Tomēr maisījuma vispārējā struktūra visiem daudzmaz ir standarta: tie ir berzes modifikatori, pastiprinātāji, pildvielas, abrazīvie līdzekļi un saistošie komponenti.

   
  Delphi Technologies, bremžu kluči, тормозные колодки, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv
   
 

Kā saistošais elements  (savdabīga līme – 20…40% maisījuma) budžeta klases klučos tiek izmantots fenolaldehīda polimērs, kam nepatīk pārkarsēšana, augstākas klases klučos – izturīgāki polimēri, kas pastiprināti ar krezolu vai boru.    

Pildviela, kas veido uzlikas struktūru (15…35% maisījuma), kādreiz bija azbests, ko tagad neizmanto. Agrāk populāri bija tā sauktie pusmetāliskie kluči, kas satur 30…50% dzelzs, vara un niķeļa sakausējumus. Galvenā pretenzija tiem − stingrā attieksme pret bremžu disku.

Šodien biežāk izmanto keramikas vai bazalta šķiedru, materiālus uz kalcija silikāta vai bārija sulfāta bāzes, vizlas materiālu vermikulītu vai kevlāru. Frikcijas materiālā tagad ir mazāk metāla, bet atteikties no tā pagaidām nesanāk. Metālam ir tendence izraisīt kluču čīkstēšanu, bet tas labi noņem siltumu no bremžu diska, samazinot deformācijas risku augstu temperatūru gadījumā.

Keramika (jo tās vairāk, jo uzlika pēc izskata ir gaišāka) ir laba ar to, ka nav daudz trokšņa, maz putekļu, un saudzē bremžu diskus, bet galvenais – nodrošina pastāvīgu pedāļa izjūtu, pat klučiem pārkarstot. Taču tā ilgi iesildās, īpaši ziemā. Kevlārs ir izturīgāks un termostabils, ļauj mazāk izmantot metālus, bet mazāk saudzē disku, un no tā ir vairāk putekļu.  

No 2% līdz 10% maisījuma veido abrazīvi. Tie visvairāk nodeldē bremžu disku, bet, pirmkārt, nodrošina sākotnējo saķeri bremzēšanas pirmajā mirklī un, otrkārt, notīra berzes virsmas (tostarp rūsu no diska) un saglabā vēlamo raupjumu. Ja abrazīva būs maz, disks ātri nopulēsies līdz spoguļa stāvoklim un bremzes manāmi pavājināsies.
   
 
 
 
 
 
sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®