Eļļu un blīvslēgu mijiedarbība

 
 
 
 

Interneta forumos autoīpašnieki bieži vien apspriež blīvslēgu noplūdes iemeslus. Situācija: eļļa viena un tā pati, pēc izskata divi vienādi blīvslēgi, abi it kā normālas kvalitātes, zināms zīmols. Viens blīvslēgs turas labi, bet otrs tek. Kāpēc tā notiek?

   
  eļļas, blīvslēgs, сальник, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv, Corteco
   
 

Svarīgs moments vispirms pareiza blīvslēgu izvēle. Izmēra atbilstība vēl nav rādītājs: ārēji līdzīgām detaļām var būt dažādi parametri. Vienkāršs piemērs: Corteco sortimentā ir vairākas blīvslēgu līnijas. Tās atšķiras ar marķējumu un krāsu. Arī cenas ir dažādas. To izskaidro tas, ka blīvslēgi izgatavoti no dažāda materiāla, un tas ir ļoti svarīgi. Kā zināms, mūsdienu eļļās ir daudz agresīvu piedevu, un dažādiem materiāliem ir dažāda pretestības spēja šīm piedevām.  

Nozīme ir arī eļļas bāzei. Bez piedevām, kuras sastāvā ir 25…30%, eļļa var sastāvēt no divām trim bāzēm. Piemēram, eļļai ir lielāks procents esteru, kas mīkstina elastomērus. Vienkāršāk sakot, gumija uzbriest. Protams, tādā eļļā var būt lielāks vai mazāks procents piedevu plastifikatoru, kas stabilizē uzbriedušo elastomēru, bet būtu riskanti cerēt tikai uz to. Projektējot blīvslēgu, kas paredzēts mijiedarbībai ar tādām eļļām, tiek izmantots atbilstošs materiāls. Protams, ja uzstāda pēc izmēra piemērotu, bet minētajiem darbības apstākļiem neparedzētu blīvslēgu, tad tas neizbēgami sāks tecēt. 

Dažādu materiālu blīvslēgiem ir arī dažāda termoizturība, nodilumizturība utt. Tostarp melnais sērijas ACM blīvslēgs un brūnais FPM var izskatīties vienādi, bet melnais ir paredzēts vecās konstrukcijas dzinējiem un maksimālai temperatūrai līdz 150°С, savukārt brūnais – mūsdienu motoriem un temperatūrai līdz 200°С.

Bez saderības ar eļļu ļoti svarīgs ir blīvslēga profils. Izvēloties detaļu pēc kataloga, vēlams uzmanīgi lasīt artikulus. Piemēram, saskaņā ar autoražotāja instrukciju, nepieciešams blīvslēgs ar papildu blīvējošu apcilni. Blīvslēga marķējumā tas norādīts, pievienojot burtus SL − Sealing Lip. Blīvslēgs ar tādu apcilni ne tikai saglabā eļļu, lai tā nenoplūstu, bet arī novērš netīrumu iekļūšanu no ārpuses. Pēc izskata blīvslēgu ar apcilni un bez tā profils ir ļoti līdzīgs. Detaļas uzstādīšana bez apciļņa var izraisīt ne tikai netīrumu iekļūšanu eļļā, bet arī vārpstas nodilumu blīvslēga uzstādīšanas vietā. Laika gaitā rodas noplūde, bet jaunais blīvslēgs jau vairs problēmu nerisina: joprojām ir noplūde nodiluma dēļ.
   
  eļļas, blīvslēgs, сальник, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, Inter Cars, intercars.lv, Corteco
 

Blīvslēga noplūde var rasties ne tikai sākotnējas neatbilstības dēļ, bet arī montāžas kļūdu vai citu faktoru dēļ. Ir zināms kāds gadījums, kad vienā automobilī vairāki blīvslēgi pēc kārtas ir ātri sākuši tecēt. Iemesls bija ar neapbruņotu aci neredzama neliela vārpstas deformācija. Tomēr darba procesā tāda vārpsta ātri sabojāja blīvslēgu.

   
  Izstrādājot blīvējumus, Corteco speciālisti ņem vērā daudzus nosacījumus: eļļas un elastomēru ķīmisko saderību, dzinēja konstrukcijas īpatnības, – eļļas spiediena diapazonu: darba, maksimālais, šo maksimumu biežums, – un citus parametrus. Corteco pašlaik piedāvā vairāk nekā 7000 blīvju sortimentu, kā arī vairāk nekā 6500 oriģinālas kvalitātes dažādus blīvslēgus un eļļas noņēmējgredzenus plašam transportlīdzekļu spektram. Vairāk informācijas var atrast vietnē www.corteco.com
 
 
 
 
 
sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®