Kāpēc pēc eļļas nomaiņas dzinējs izgāja no ierindas

 
 
 
 

Dažreiz automašīnas ekspluatācijas laikā īpašnieki saskaras ar problēmām, kuras nevar uzreiz izskaidrot.

Cilvēks iegādājies sešus gadus vecu Hyundai ix35. Automašīnas noskrējiens − apmēram 170 000 km. Kādu laiku ar automašīnu viss bija kārtībā, bet pēc kārtējās eļļas maiņas iedegās eļļas spiediena indikatora lampiņa uz paneļa. Eļļa laba, apmaiņas process tika veikts korekti. Eļļas līmenis ir normā. Kļūdas elektronikā nav. Kur problēma? 

Mehāniķiem bija dažas versijas, un viņi ieteica automašīnas īpašniekam izjaukt dzinēju, kas arī tika izdarīts. Pirmais, kam pievērsa uzmanību pēc kartera paliktņa noņemšanas, − skaidri pamanāma kloķvārpstas garenvirziena brīvkustība. Atkarībā no motora tilpuma pieļaujamā brīvkustība ir 0,06...0,26 mm robežās, maksimālā, ko nedrīkst pārsniegt, ir 0,35 ... 0,4 mm. Šajā gadījumā tā bija lielāka. Šādi gadījumi nav bieži, bet joprojām notiek.

Kur problēma: motora darbības laikā aksiālie spēki iedarbojas uz kloķvārpstu, it īpaši − paātrinājuma un palēninājuma laikā, bremzējot ar dzinēju, kā arī sajūga ieslēgšanas / izslēgšanas laikā. Lai izvairītos no kustības šo spēku iedarbībā, kloķvārpstas stāvoklis tiek fiksēts ar atturgultņu palīdzību. Atkarībā no motora konstrukcijas atturgultņi ir atšķirīgi. Dotajā gadījumā tika izmantoti attures pusgredzeni. Pusgredzenu virsma apstrādāta ar antifrikcijas pārklājumu.

Kad kloķvārpsta tika noņemta, izrādījās, ka viens no gredzeniem ne tikai ir nodilis līdz tērauda pamatnei, bet ir palicis bez ķepiņām-fiksatoriem. Kad antifrikcijas slānis nodila, pusgredzens sāka saskarties ar kloķvārpstas tērauda pamatnes virsmu, kas arī izraisīja ierāvumus. Tātad kloķvārpsta arī ir izgājusi no ierindas. Nepatīkami, dārgi, bet tas nav vissliktākais variants: ja nodilums būtu lielāks, varētu saplēst sēžas vietu cilindru blokā, un tad arī bloks būtu jānomaina.
   
  dzinēju remonts, dzinēju diagnostika, ремонт двигателей, диагностика двигателя, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, car-use.lv
   
  dzinēju remonts, dzinēju diagnostika, ремонт двигателей, диагностика двигателя, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, car-use.lv
 

Spriežot pēc kloķvārpstas kaklu stāvokļa, mašīna ir braukusi ar normālu eļļu. Tomēr kloķvārpstu ir jānomaina: attures pusgredzena nodilums noveda pie ierāvumiem uz attures plaknes.

   
 

Vai ir kādas vienkāršas pazīmes, pēc kurām automašīnas īpašnieks savlaicīgi var pamanīt attures pusgredzenu nodilumu? Dažreiz nodiluma pazīme var būt neliels tukšgaitas apgriezienu skaita samazinājums, izspiežot sajūgu, bet ne vienmēr ir iespējams to sajust. Tāpat var sākt izspiesties eļļa caur blīvējumiem, taču arī to ne vienmēr iespējams pamanīt, turklāt arī eļļas noplūdes iemesli var būt vairāki.

Kāpēc defekts parādījās pēc eļļas maiņas? Sakritība. Kāpēc indikators iedegās un nenodzisa? Kā noskaidrojās, skaidas (antifrikcijas slāņa fragmenti) un gabaliņi no fiksatoriem-ķepiņām no attures pusgredzena nokļuva redukcijas vārpstā, tāpēc tā ieklemmējās. 

Kas šādā gadījumā bija galvenais defekta rašanās cēlonis? Iespējams, agrāk dzinējā netika ielieta vislabākā eļļa un tā netika savlaicīgi mainīta? It kā ne: kloķvārpstas kaklu stāvoklis ir pieņemams. Viens no variantiem – iepriekšējam automašīnas īpašniekam bija ieradums turēt sajūgu izspiestā stāvoklī. Parasti atturgultņiem nav piespiedu eļļošanas kanālu. Pēc ilgstošas saskares ar kloķvārpstas atbalsta virsmu eļļa tiek izspiesta un sākas sausa berze, kas paātrina nodilumu. Saprotams, ka visas detaļas ar laiku nodilst, tomēr ir kāda nianse

Ja mēs aplūkosim vecus motorus, ieraudzīsim četrus attures gredzenus, bet dotajā dzinējā tie ir tikai divi. Kāpēc tā? Vai tiešām divi gredzeni notur labāk nekā četri? Protams, ne. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj precīzi aprēķināt agregātu un mezglu resursu. Jau sen nevienam nav noslēpums, ka, projektējot mūsdienu dzinējus, uzsvars netiek likts uz ilgizturību. Galvenais trends – detaļu svara samazināšana. Tas savukārt pozitīvi ietekmē degvielas patēriņa un kaitīgo vielu emisiju samazināšanu, kā arī samazina izmaksas. Tiek aprēķināts katrs cents, sērijveida ražošanas mērogos tas dod autoražotājiem ievērojamus ietaupījumus.

Kā ar resursu? Teiksim tā: tam ir jāpietiek garantijas perioda laikā vai nedaudz ilgāk. Šim likumam pakļaujas viss: vienreizējie alumīnija cilindra bloki, plānas vienrindas GSM ķēdes, kas vairāk līdzīgas velosipēdu ķēdēm, kuras izturības ziņā nevar salīdzināt ar veco divrindu utt. Pie kā tas viss noved? Pie tā, ka mūsdienu automašīnas daudz mazāk piedod ekspluatācijas kļūdas.
 
   
 

GSM ķēdes nodilums

Kloķvārpstas attures pusgredzenu nodilums var izraisīt citus defektus, piemēram – GSM ķēdes ātrāku iziešanu no ierindas. Izskaidrojums vienkāršs: notiek kloķvārpstas ass nobīde un tiek traucēta piedziņas zobratu sakrišana, kas izraisa pastiprinātu ķēdes nodilumu. Fotogrāfijā – nodilušie un jaunie Škoda dzinēja attures pusgredzeni.

   
  dzinēju remonts, dzinēju diagnostika, ремонт двигателей, диагностика двигателя, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, car-use.lv
   
  dzinēju remonts, dzinēju diagnostika, ремонт двигателей, диагностика двигателя, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, car-use.lv
 
   
 

Nepareizs filtrs

Rakstā aplūkotajā gadījumā dzinēja defekts pēc eļļas nomaiņas bija tikai sakritība. Bet vai tiešām var sabojāt dzinēju, nomainot eļļu? Pavisam vienkārši. Šeit nav runa par neatbilstošas eļļas izmantošanu – ir arī citi veidi.

   
  dzinēju remonts, dzinēju diagnostika, ремонт двигателей, диагностика двигателя, auto rezerves daļas, автозапчасти, авто запчасти, car-use.lv
   
 

Piemēram, ir zināms, ka eļļas filtrs ir jāizvēlas pēc kataloga, bet, par spīti tam, vēl joprojām zināmi daudzi gadījumi, kad tiek izvēlēts filtrs, kas ir tikai vizuāli līdzīgs vajadzīgajam. Izmērs un vītne sakrīt, tātad – derīgs? Viss nav tik vienkārši. Eļļas filtrā ir baipass – vārsts, kas atveras noteikta spiediena gadījumā, piemēram, aukstās palaišanas gadījumā, kad viskozā eļļa nevar izspiesties cauri filtrējošajam elementam.

Vizuāli vienādie filtri var būt paredzēti dažādiem dzinējiem, un tiem var būt dažāds baipasa atvēršanas spiediens. Ja tika uzstādīts filtrs, kur tas ir zemāks par nepieciešamo, – eļļa tieksies iziet caur baipasu, nevis caur filtrējošo elementu. Braukšana ar nefiltrētu eļļu noteikti nepalielinās dzinēja resursu. Ja spiediens augstāks, pieaug slodze eļļas sūknim, kas var diezgan ātri iziet no ierindas.
 
 
 
 
 

sagatavots / подготовлено brauc.com; car-use.lv ®