sekojiet mums Facebook  
Turbīnas pārpūte
Daži iemesli un sekas

Viens auto īpašnieks saskārās ar ne visai saprotamu situāciju: uz zemiem un vidējiem apgriezieniem dzinējs darbojās normāli, bet uz augstiem apgriezieniem, vai strauji pieaugot slodzei, palika jūtama ievērojama caurkrišana. Autoservisā īpašniekam tika pateikts, ka iemesl ir turbīnā: rodas pārpūte. «Kas tas tāds ir, un no kā tā var rasties?» - spēkrata īpašniekam radās loģisks jautājums.

Turbīnas pārpūte
Turbīnas pārpūte
dzinējs Turbīnas pārpūte
turbīnas ar maināmu ģeometriju
ģeometrijas izmainīšanas mehānisms
spiediena devējs

Lūk, turbīna, ar mehānisko pneimovārsts piedziņu, un pats šis vārsts atsevišķi. Dabiski, ka pārpūte var rasties ne tikai dēļ šīs vārst ieklemēšanas. Piemēram, vēl viens diezgan izplatīts iemesls - izplūdes gāžu temperatūras palielināšanās, kas rodas tad, kad no ierindas iziet degvielas padeves uz cilindriem sistēma.

dzinēja vadības bloks
vārsts Turbīnas pārpūte
cilindri
pārpūte
izplūdes gāzes

Pārgrieztajā turbīnā var ieraudzīt klasiskas eļļas badošanās pazīmes - stumšojusī rotora vārpsta. Sliktākajā gadījumā, tā pievārās pie ieliktņa un lūzt.

vilkme
mehāniskā piedziņa
turbokompresoru
piedziņu daļas
kontrolētājelektronika
eļļas ķīlis

Transporta boksi, veloturētāji

Pirms neilga laika, mēs stāstījām par bagažniekiem, kuri domāti uz automobiļa jumtu. Ko nostiprināt uz pašu bagāžnieku - te ir daudz vairantu. Visizplatītākās ierīces ir veloturētāji un transoprta boksi. Tikt skaidrībā ar šo ierīču izvēles un ekspluatācijas niansēm, mums palīdzēja Jānis Dreiže - kompānijas, kura specializējās dotajā jomā, pārstāvis.

Lasīt talāk

Motoreļļu sajaukšana

Visiem zināms, ka sajaukt dažādu marku motoreļļas nav vēlams. Tomēr mēdz būt gadījumi, kad citas izvēles mums nav. Kā piemēru var minēt nepieciešamību pieliet klāt motoreļļu, kad esam tālā ceļā, bet tās markas eļļa, kura jau ir ielieta dzinējā, nav pieejama. Tādos gadījumos aktuāls kļūst jautājums par dažādu marku motoreļļas sajaukšanu. Ir dzirdētas dažādas tā interpritācijas.

Lasīt talāk

Lietus riepas
Jautājums - atbilde


Mums uzdeva interesantu jautājumu: par cik labākas saķeres īpašības ir lietus riepām uz slapja seguma?

Lasīt talāk

Kā braukā ASV
Dažas amerikāņuceļu īpatnības


Šodien aizlidot uz ASV, principā, nav liela problēma. Vēl jo vairāk, paņemt tur nomā auto. Tiesa gan, braukšanā pa turienes ceļiem, ir savas īpatnības.

Lasīt talāk